Kansas City – wiele atrakcji w cenie biletu;-) cz. 2

Ile razy byliście gdzieś i oprócz za wejście, musieliście zapłacić za inne atrakcje?  Mega Park w Grudziądzu jest dowodem na to, że można za cenę biletu korzystać ze wszystkich atrakcji. Zapraszam do lektury na temat atrakcji w tym wyjątkowym miejscu;-)

Pierwszą atrakcją jaką zobaczymy po zakupieniu biletów jest ZOO. Przy wejściu możemy kupić (za 5 zł) siateczkę jedzenia dla kózek. Laurze bardzo spodobały się alpaki, świnki wietnamskie i strusie.

Wizytówką tego miejsca jest Kansas City czyli miasteczko westernowe rodem z XIX w. Ameryki. I tak jak w tamtych czasach możemy zobaczyć kowbojów, szeryfa, bandytów. Przedstawienia na żywo pokazują życie w tamtych czasach o czym poczytacie TUTAJ;-) W miasteczku znajduje się bank, kowal, posterunek obowiązkowo bar 😉

Z czym najbardziej kojarzy się Wam Dziki Zachód? Mi z gorączką złota;-) W Kansas City mamy okazję poszukać tego pożądanego metalu. Może komuś się uda i znajdzie prawdziwe złoto:D Po wejściu do Kopalni Złota, zobaczymy narzędzia wykorzystywane w poszukiwaniach, ubiór osób, które się tym zajmowały. Na końcu drogi dojdziemy do muzeum, w którym są m. in. zabawki, wypchane zwierzęta, sprzęty czy wózki.

Lunapark to kolejny punkt wycieczki. Możemy spróbować swoich sił na strzelnicy “Goldener Western”, ujarzmić byka na rodeo;-) czy pościgać się na autodromach. Najmłodsze dzieci zaznają dodatkowej zabawy w Hoplandzie, na dmuchańcach, eurobungee czy basenie z pontonami.

Po tych wszystkich atrakcjach czas na wejście do Parku Jurajskiego;)

Strefa Parku Jurajskiego dzieli się na kilka części:
Pierw mamy przyjemność zobaczenia Mega Owady. Ogromne makiety odzwierciedlają m. in. biedronkę, motyla, żuka. Ja przeszłam tę część parku bardzo szybko;-)

Później przeszliśmy do Krainy Stworzeń Morskich z makietami piły czy tuńczyka.

W Safari mieliśmy okazję podziwiać żyrafy, słonie, tygrysy. Laura od razu poprosiła nas abyśmy zabrali ją do zoo;-)

Od dłuższego czasu Laura mówiła o tym, że bardzo chciałaby zobaczyć Dinozaury, więc gdy doszliśmy do tego momentu była zachwycona. Trzy dinozaury ruszały się co było miłym zaskoczeniem dla Laury i dla mojej siostry, która robiła sobie selfie a dinozaur nagle zaczął pluć wodą;-). Dinozaury Laura zobaczyła także w Parku Ewolucji w Sławutówku o czym możecie poczytać TUTAJ;-)

Ostatni etap ścieżki to Kraina Bajek, Baśni i Legend. Mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcie z rodziną Flinstonów, Asterixem, poczytać Legendę o Popielu i Mysiej Wierzy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz