Baciary czyli zabawa w stylu górlaskim

Po spędzeniu cudownego dnia na Słowacji, o czym poczytacie TUTAJ;-), wróciliśmy do hotelu aby Laura wypoczęła, ponieważ wieczorem w planach mieliśmy imprezę.

W każdy czwartek w restauracji Watra w Zakopanem gra zespół Baciary. Zespół istnieje od 2002 roku, został założony przez braci Andrzeja i Janusza Body.  Rok później dołączyło do nich czterech innych muzyków. Wszyscy Panowie są z Zakopanego lub Poronina. W swojej muzyce oraz strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej;-)

Należę do tych osób, które góry kochają od początku do końca tzn. od widoków po jedzenie, wyroby czy właśnie muzykę. Znam kilka zespołów góralskich ale zespół Baciary to mój faworyt. Więc od początku jak tylko dowiedziałam się, że jedziemy do Bukowiny Tatrzańskiej to czwartkowy wieczór spędzamy w Watrze.

Restauracja mieści się przy ulicy Zamoyskiego. Należy do sieci restauracji zlokalizowanych na Krupówkach. My zamówiliśmy m. in. pierogi, jakąś zupę dla Laury i zestaw z nuggetsami. Jedzenie nie było tragiczne ale pyszne też nie było, właściwie wszystko było nijakie. Wystój nawiązuje do tradycji góralskiej, wszechobecne stoły oraz ławy drewniane z owczymi skórami. W Warcie jest tradycyjny browar. Jak sami się reklamują jest to pierwszy Browar pod Tatrami;-). Możemy spróbować cztery rodzaje tego trunku.

Przed rozpoczęciem występu po sali przeszła obsługa sprzedając bilety. Każda z osób, które chciały posiedzieć przy muzyce na  żywo musiała zapłacić 40 zł za bilet w zamian otrzymaliśmy pieczątkę. Gdy zespół zaczął grać wszyscy ruszyli na parkiet było mnóstwo ludzi i mało miejsca do tańczenia ale to nam nie przeszkadzało razem z Kingą i Laurą tańczyłyśmy od początku do końca każdego bloku;-). Usłyszeć ich na żywo w dodatku w górach to było coś wspaniałego. Chłopcy naprawdę dali czadu. Nasza Laura za każdym razem gdy była przerwa mówiła kiedy znowu będą grać bo ona chce tańczyć 😉

Myślę, że jeśli kiedyś ponownie będziemy na wakacjach w okolicy Zakopanego to zdecydowanie wrócę posłuchać Baciarów i pobawić się przy ich muzyce;-)

Dodaj komentarz