Co przywieźć ze sobą z gór, czyli perełki wśród chińskich wyrobów.

To, że Chiny opanowały wszystkie sklepy to każdy wie;-) właściwe wszyscy mamy pamiątki z tego kraju nawet w nim nie będąc:D

Staram się aby rzeczy, które przywożę z danego miejsca, znalazły miejsce w domu oraz były w miarę możliwości lokalnymi wyrobami. Oto lista pamiątek, które postanowiłam przywieźć;-) może kogoś zainspiruje

1. Jedzenie
Góry kulinarnie kojarzą mi się z oscypkami 😉 nie jestem fanką tego typu serów ale zawsze kupujemy kilka aby rozdać najbliższym. My kupiliśmy jeszcze wyroby Magdy Gessler z jej góralskiej restauracji Schronisko Smaków TUTAJ;-) znajdziecie wpis dotyczący naszego pobytu tam.

2. Alkohol
Regionalny alkohol to jest coś co zawsze przywozimy i zawsze jest tego za mało;-)  Piwa z tematycznymi zdjęciami lub napisami. Miło po powrocie otworzyć sobie wieczorem piwo i powspominać ten cudowny czas. Jest to także dobry pomysł na prezent.

3. Ubrania
Kupiliśmy naszej Laurze bluzę oraz bluzeczkę do spódniczki i opaski, którą kupił dla niej Maćka brat z narzeczoną;-). Po kilku praniach mogę powiedzieć, że nic się z tym nie dzieje. Jakość wykonania jest dobra a bluza jest miła w dotyku.

4. Kubek
Piękny kubek, który w chłodne wieczory przypomina mi o czasie spędzonym w Bukowinie Tatrzańskiej.

6. Zabawki
Tutaj akurat nic nie miałam do powiedzenia w końcu Laura musiała zdecydować co jej się podoba;-) oprócz niebieskiego konika (tak też mamy pamiątkę prosto z Chin;-), wybrała sobie pięknego konika na kółkach i sznurkiem do prowadzenia;-)

7. Pocztówki
Mam taki album z naszymi wspomnieniami z podróży to właśnie w nim przyklejam pocztówki, czasem jakąś pamiątkę z danego miejsca jak np. ciekawy bilet czy ulotkę;-), więc pocztówki to takie moje must be;-)

Dodaj komentarz