Sopot Wax Museum, kolejna atrakcja Monciaka;-)

Sopot jest jednym z najpopularniejszych polskich miast nad Bałtykiem. Oprócz licznych restauracji, kawiarni i dyskotek można wybrać się do Muzeum Figur Woskowych.

Bilet wstępu kosztuje 20 zł. Z tego co wiem jeszcze są bilety na grouponie po 11 zł. Muzeum znajduje się na placu Przyjaciół Sopotu, koło Multikina.

Przywitała nas Jennifer Lopez. Mogliśmy zrobić sobie zdjęcia z gwiazdami świata muzyki np. Selena Gomez, Elton John, Michael Jackson.

Spotkaliśmy także gwiazdy sportu.

Jest także alejka filmowa z figurką Oscara czy nieaktualną parą Brada Pita i Angeliny Jolie, a także tragicznie zmarłym Paulem Walker. Fanki Bonda, będą mogły stać się na chwilę jego dziewczyną;-)

Następnie przeszliśmy do części edukacyjnej, gdzie E zdecydowanie równa się mc2 ;-).

Przeszliśmy koło osoby, która jest znana z tego, że….. jest znana 😀 czyli Kim Karadshian wraz z mężem Kanye.

Kolejny punkt wycieczki był ciekawy, spotkaliśmy na swojej drodze ludzi zaskakujących… najmniejszego człowieka świata, który mierzy 56,4 cm! czy człowieka kota.

Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych, dla nich przeżyciem będzie spotkanie z czarodziejem Gandalfem, I.T., Spidermanem czy zrobienie sobie zdjęcia w samochodzie Flinstonów.

Pożegnała nas jedna z najbarwniejszych postaci kina, czyli Pirat Jack Sparrow a w tej roli nie kto inny jak Johny Depp;-)

Na samym końcu mogliśmy zrobić sobie okładkowe zdjęcie dla magazynu Times, gdzie główny artykuł mówił o 10 najbogatszych osobach na świcie oraz najlepszym miejscem w Sopocie czyli Sopot Wax Museum.

Przy każdej z figur wisiał opis danej osoby czy postaci, którą mieliśmy przed oczami.

Czy jest to najlepsza atrakcja Sopotu? Zdecydowanie nie, przejście całości zajęło nam raptem 10 min, więc przeszliśmy się drugi raz:D Na pewno porównywać się do Madame Tussauds London nie mogą, nie mniej fajnie było zobaczyć takie figury. Zrobienie jednej figury zajmuje około pół roku. Nas zaskoczyły oczy i włosy, z tego co się dowiedziałam są wykonywane na specjalne zamówienie aby jak najlepiej oddawały oczy ludzkie, natomiast włosy są pojedynczo implementowane. Wydając kilkanaście tysięcy dolarów za postać, aż dziwne jest, że stroje są tak słabiej jakości.

Nie mniej, warto tam zajrzeć, szczególnie jak pogoda na wakacjach nie dopisze, a chodzenie po kolejnych knajpach już nudzi;-)

Dodaj komentarz