Łeba Park – rodzinny park rozrywki

Łeba Park znajduje się w miejscowości Nowęcin, około 2 km od centrum Łeby.

Pierwotny plan był taki, że jedziemy do Łeby Parku, a później na spacer na plażę. Atrakcje tą odwiedziliśmy z Maćkiem, jego bratem i dziewczyną w 2014 roku. Ile od tego czasu zmieniło się nie tylko w parku ale także w naszych życiach;-) teraz założyliśmy już swoje rodziny ;-). Pamiętam, że jak byliśmy za pierwszym razem to przejście parku zajęło nam kilka h. Teraz spędziłam tam czas od otwarcia do zamknięcia!

Główną atrakcją Łeby Parku są dinozaury w skali 1:1.

Na trasie mijamy kilka punktów gastronomicznych m.in. naleśnikarnie (pyszne naleśniki i myślę, że jest to super alternatywa dla fast foodów;-), bar myśliwski (dania obiadowe), bar Hobbitów (kiełbaski pieczone na ognisku), fast food oraz lodziarnia, do tego dwa sklepiki ze słodyczami, sklep z pamiątkami oraz sklep gdzie można kupić wyroby z bursztynu od figurek, po nalewki czy kosmetyki do biżuterii;-)

Przy wspomnianym barze myśliwskim mogliśmy obejrzeć przedstawienie z piratami, w rolach głównych Piratka Zuza Czarna Meduza oraz Pirat Kapitan Hak.

20 ha parku zlokalizowane jest na mokradłach, lesie, właściciel doskonale wykorzystał rzeczkę i naturalne oczka wodne. Sam spacer w tym miejscu to fantastyczne przeżycie 😉 o atrakcjach, które mamy w cenie biletu napiszę oddzielny post bo jest ich bardzo dużo 😀

Wracając do głównej atrakcji czyli dinozaurów, zwierzęta te są wykonane w skali 1:1, przed każdym zwierzęciem jest tablica informacyjna, z której możemy wyczytać wiele interesujących faktów na temat życia danego gatunku.

Oprócz poznania życia tych fascynujących zwierząt, co jakiś czas są tablice informacyjne dotyczące życia w lesie, ochrony przyrody itp.

Mogliśmy zobaczyć jak żył i wyglądał kiedyś człowiek np. neandertalczyk.

Na końcu poszliśmy na plac zabaw, gdzie Laura mogła szukać szkieletów dinozaurów, wspinać się, zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, skakać na trampolinie czy pływać mini rowerkiem po wodzie 😉

Zdecydowanie to była najlepsza atrakcja, którą odwiedziłyśmy w tym roku 😉


Dodaj komentarz