Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

Ostatni weekend wakacji był dość intensywny, nawet jak dla nas ;D Mimo wszystko postanowiliśmy wybrać się do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia.

Park ten zlokalizowany jest przy głównej drodze łączącej Gdańsk z Warszawą, mniej więcej na wysokości Elbląga.

Wstęp do Nowej Holandii to koszt 32/29 zł, są także bilety rodzinne np. 2+1 za 84 zł. Po kupieniu wejściówki (my akurat mieliśmy groupon), otrzymaliśmy mapę parku oraz opaski, które upoważniały do wchodzenia i wychodzenia z parku do 20.00.

Pierwotnie Nowa Holandia to był grill bar, dopiero w 2013 roku miejsce to przerodziło się w rodzinny park rozrywki.

Główną atrakcją parku jest dmuchana, 28 metrowa zjeżdżalnia Lew Gigant. Największa w Polsce, ciekawostką jest, iż ta zjeżdżalnia była nominowana do wpisu do Księgi Rekordów Guinessa;-) Będąc na górze myślałam, że nie zjadę, było mega wysoko i miałam wrażenie jakbym miała stamtąd spaść a nie zjechać 😉 razem z siostrą nie odważyłyśmy się zjechać po krętej zjeżdżalni. Jeśli wiecie, że Wasze pociechy będą szaleć na tej atrakcji radzę zabrać ze sobą długie spodnie i długi rękaw. My trafiliśmy na bardzo słoneczny dzień (33 stopnie), miałam na sobie spodenki, więc sam zjazd nie należał do przyjemnych, mało tego jakoś tak udało mi się zjechać, że znalazłam się na boku na tych łączniach co spowodowało bolesne zdarcie skóry na łokciach ;P. Mimo wszystko zjazd z takiej wysokości powoduje wiele śmiechu 😉

Wstępnie myślałam, że Park ten jest bardzo podobny do Łeby Parku (TUTAJ;-) o tym miejscu poczytacie), czyli główną atrakcją będzie park z makietami zwierząt a atrakcje typu dmuchana zjeżdżalnia to taki dodatek. Jednak Nowa Holandia to przede wszystkim dmuchane zjeżdżalnie i dmuchane place zabaw.

Na terenie parku znajduje się plac zabaw z ukrytym w piasku dinozaurem Frankiem.

Dmuchany Małpi Gaj, który prowadzi do basenu z piłkami. Obok stał namiot z automatami ;-).

Hopsalnia to kolejny dmuchany plac zabaw z mniejszymi zjeżdżalniami i łatwiejszym torem do przejścia. 8 trampolin i strzelnica to dodatkowe atrakcje w tamtym miejscu;-)

Jest także park linowy. Trasa dla malucha jest darmowa, usytuowana na wysokości 1.5m, zabezpieczona siatką. Maluszek ma do pokonania 11 przeszkód. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu za trasę Junior trzeba zapłacić dodatkowe 10 zł…. W sumie pierwotnie moja siostra chciała pójść ale stwierdziła, że trasa nie jest zbyt skomplikowana (15 przeszkód na wysokości 4/5 m.) i po tym jak była ze mną w Łeba Parku, stwierdziła, że to powinno być w cenie biletu :D.

Na temat reszty naszego pobytu napiszę w kolejnym poście;-)


2 myśli na temat “Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia

Dodaj komentarz