Filmy, które wprowadzają w świąteczny klimat Bożego Narodzenia<3

Były świąteczne piosenki TUTAJ 😉 i świąteczne bajki TUTAJ;-) teraz czas na świąteczne filmy 😀

No bo kto nie lubi oglądać filmów z pięknymi świątecznymi kadrami 😉 Zdecydowanie wychowywałam się na amerykańskich filmach 😉 i podróż do USA to jedno z moich większych marzeń podróżniczych 😉 Właśnie w okresie Bożego Narodzenia chciałabym polecieć do Nowego Jorku 😉

Moją listę świątecznych filmów otwiera oczywiście…

Kevin sam w domu [1990 r.] i Kevin sam w Nowym Jorku [1992 r.]

Bez tego filmu nie ma świąt! Serio… kilka lat temu Polsat zamierzał nie emitować na święta Kevina, więc ludzie napisali petycję, dosłownie internet walczył o przywrócenie Kevina do świątecznej ramówki filmów 😉 Filmów o przygodach tego pomysłowego chłopca jest kilka, ale nie oszukujmy się, liczą się tylko te dwie części, w której grał Macaulay Culkin (Kevin), Joe Pesci (Harry) oraz Daniel Stern (Marv).

Przyznaję, do dnia dzisiejszego płaczę ze śmiechu, oglądając obie części 😉 To właśnie Kevin sam w Nowym Jorku, spowodował, że bardzo chciałabym polecieć do NYC w święta. Ciekawostką jest, że Hotel Plaza ma ofertę spędzenia czasu w hotelu jak Kevin, koszt w najtańszej opcji to 975$ dla dwóch osób za noc;-) Kolejną ciekawostką związaną z drugą częścią filmu jest… Donald Trup, który pojawił się w filmie. Mijał Kevina przy wejściu do hotelu i wskazał mu drogę do hotelowego lobby 😉 W czasie, w którym kręcono film obecny Prezydent USA, był właścicielem tego budynku 😉 Macaulay za rolę w drugiej części otrzymał 8 mln dolarów. Żaden dwunastoletni dzieciak nie otrzymał takiej sumy za swoją rolę.

W obu przypadkach za reżyserię odpowiadał Chris Columbus.

Święta Last Minute [2014 r.]

Adaptacja filmowa na podstawie powieści Johna Grishama – Ominąć Święta. Historia opowiada o parze, która zamierza przeskoczyć święta i wyjechać na rejs. Nie jest to łatwe, ponieważ ich okolica słynie z pięknie przystrojonych domów oraz wielu tradycji sąsiedzkich jak np. kupno kalendarza świątecznego. Jednak, gdy okazuje się, że ich córka pojawi się w domu na święta, mobilizują wszystkich sąsiadów do pomocy przy organizacji wieczoru wigilijnego 😉

W głównych rolach występują Tim Allen (Luther) oraz Jamie Lee Curtis (Nora), film wyreżyserował Joe Roth.

W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju [1989 r.]

Czy jest ktoś, kto nie zna rodziny Griswoldów? 😉 Świąteczna edycja filmu opowiada o rodzinie Griswoldów, którzy chcą spędzić czas z całą rodziną, więc Clark zaprasza rodziców oraz teściów, niespodziewanie pojawia się także kuzyn Eddie z rodziną. Film oparty jest na podstawie artykułu Johna Hughesa pt. Christmas 59′, ukazanego na łamach magazynu National Lampoon. W oryginale nazwa filmu brzmi: National Lampoon’s Christmas Vacation.

W głównych rolach wystąpili: Chevy Chase (Clark), Beverly D’Angelo (Ellen), Randy Quaid (Eddie, film wyreżyserował Jeremiah S. Chechik.

Cztery gwiazdki [2008 r.]

Z czym Wam się kojarzą święta? Większość ludzi odpowie, że z rodziną 😉 Jednak Kate i Brad są innego zdania. Główni bohaterowie są młodzi, dobrze zarabiają i nie mają dzieci. Coroku na święta latają na ekskluzywne wakacje, natomiast swoim rodzicom mówią, że np. lecą do dożywiać biednych w Indiach. W tym roku jednak wakacyjne plany psuje im śnieżyca. Postanawiają odwiedzić w jedne święta każdego z czwórki rozwiedzionych rodziców.

W głównych rolach widzimy Reese Witherspoon (Kate) i Vince Vaughn (Brad), film wyreżyserował Seth Gordon.

Wesołych Świąt [2006 r.]

Kolejny film pokazujący amerykańskie przedmieścia w czasie świąt 😉 Steve co roku zostaje królem świąt, jednak w tym roku zyskuje nowego sąsiada. Buddy, chce aby jego dom widziany był z satelity. Więc kupuje coraz to wymyślniejsze lampki i ozdoby. Między sąsiadami dochodzi do różnych, śmiesznych sytuacji. Czy Buddiemu udało się osiągnąć cel? Zobaczcie sami 😉

W rolach głównych występują Danny DeVito (Buddy) i Matthew Broderick (Steve), film wyreżyserował John Whitesel.

Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja [2007 r.]

Św. Mikołaj znany jest każdemu, ale jego starszy brat Fred już mniej 😉 Film to luźna adaptacja wiersza “Legenda Świętego Mikołaja i jego brata Freda”, autorstwa Donalda Henkla. Fred to starszy brat Mikołaja, nie mają ze sobą kontaktu, ponieważ młodszy brat zawsze był bardziej lubiany, zauważany nawet przez rodziców. Fred wpada w kłopoty i prosi o pomoc Nicka. Młodszy brat udzieli mu pomocy, jeśli Fred przyjedzie na Biegun Północny mu pomóc. Czy to sprawi, że bracia w końcu się pogodzą?

W rolach głównych występują: Vince Vaughn (Fred), Paul Giamatti (Mikołaj), film wyreżyserował David Dobkin.

Holiday [2006 r.]

Film opowiada o dwóch samotnych kobietach, które na okres Świąt Bożego Narodzenia zamieniły się domami. Bogata Amanda przeprowadza się na angielską wieś, natomiast Iris do luksusowego domu w Los Angeles. Czy Panie dzięki tej zamianie odnajdą swoje szczęście?

W rolach głównych występują: Cameron Diaz (Amanda), Kate Winslet (Iris), Jude Law (Graham), Jack Black (Miles), film wyreżyserowała Nancy Meyers.

Grinch: świąt nie będzie [2000 r.]

Film oparty na książce z 1957 r. autorstwa dr. Suessa.

Grinch nie lubi świąt i robi wszystko aby święta w Ktosiowie się nie odbyły. Jedna z dziewczynek chce aby Grinch został pokochany przez resztę mieszkańców.
O wiele bardziej lubię wersję filmową niż tę bajkową z 2018 r.

W rolach głównych występują: Jim Carrey (Grinch), Jeffrey Tambor (Burmistrz), Anthony Hopkins (narrator), za reżyserię odpowiada Ron Howard.

Polecam Wam też film Last Christmas TUTAJ;-) o nim pisałam, zdecydowanie moje zaskoczenie tego roku 😉


Dodaj komentarz