Świąteczne Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot, Gdynia w oczekiwaniu na Święta ;-)

Święta to magiczny czas;-) już to chyba pisałam kilka razy, ale nic nie poradzę na to, że tak bardzo kocham ten klimat!

Wiele już postów powstało na moim blogu o tematyce świątecznej 😉 dzisiaj Wam pokażę świąteczne Trójmiasto 😉

Jarmark Gdański i ulicę Długą, pokazywałam TUTAJ;-)

Pierwszy raz w Gdyni odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy 😉 uważam, że jak na pierwszy raz wyszedł super! Oczywiście w porównaniu do gdańskiego, był o wiele mniejszy. Mimo wszystko uważam, że miał swój klimat;-) Oby w przyszłym roku władze miasta zorganizowały jeszcze większy!

Będąc w Gdyni obowiązkowo trzeba przejść się Skwerkiem Kościuszki, który jest pięknie przystrojony 😉 Statek Dar pomorza, który przycumowany jest na końcu skweru, przyozdobiony jest choinką, stworzoną z lampek! Pięknie to wygląda, szczególnie z Kamiennej Góry 😉 na którą możemy wjechać, za darmo, kolejką linową.

Jarmark odbywał się koło Teatru Muzycznego, chociaż ja uważam że skwer byłby o wiele fajniejszym miejscem 😉 w końcu to jest turystyczne serce Gdyni;-) po całej długości Skweru rozwieszone lampki plus budki z grzańcem, magia!

Jednak największe wrażenie robi ulica Świętojańska! Przystrojona w 160 choinek – żaglówek oraz biało niebieskie drzewa 😉 Podoba mi się pomysł przystrojenia, zgodnie z kolorystką miasta 😉

Sopot także przygotował się na Święta 😉 Na Placu Przyjaciół Sopotu, na dzieci czeka karuzela wenecka 😉 cały plac jak i “Monciak” przystrojony jest w piękne lampki 😉 W Sopocie od 28 grudnia do 6 stycznia, trwać będzie Miasteczko Noworoczne 😉 program dostępny jest TUTAJ;-)

Dodaj komentarz