Karpacz restauracje, które warto odwiedzić ;-)

Mam szczęście do restauracji, ponieważ od czasu, kiedy prowadzę bloga nie mogę o żadnej napisać złej recenzji. Oczywiście piszę o rzeczach, które mi się nie podobają, ale nie było jeszcze takiej od początku do końca złej.

Od kilku znajomych usłyszałam, że w Karpaczu będę miała tylko takie recenzje, ponieważ tam są beznadziejne restauracje, ale udało mi się wybrać takie, że po pierwszych trzech dniach, wróciliśmy jeszcze do dwóch z nich;-)

Restauracja “Pod 5”

Zlokalizowana niedaleko naszego domku, byliśmy tutaj dwa razy 😉

Piękna drewniana, klimatyczna restauracja 😉 z cudownym widokiem na góry i Śnieżkę. W wakacje można zjeść obiad na tarasie, po prostu cudnie 😉

Obsługa przemiła i zawsze uśmiechnięta 😉 Restauracja od 8.00 – 10.00 oferuje śniadania w formie bufetu. My akurat z tego nie skorzystaliśmy, chociaż teraz żałuję 😛

Oprócz dań, mogliśmy kupić wyroby lokalne. Skusiłam się na kawę, ale o tym później 😉

Ceny dań były bardzo dobre około 28 zł za danie 😉 zabrakło mi jedynie menu dla dzieci.

Wszystkie dania były przepyszne, zupy aromatyczne 😉 Nasze typy to rosół, żeberka w sosie własnym oraz kociołek studencki 😉

Chata Karkonoska

To kolejna restauracja, którą postanowiliśmy odwiedzić dwa razy. Chata zlokalizowana jest przy hotelu Karkonosze oraz stoku narciarskim.

Piękna drewniana restauracja, w której w każdą sobotę organizowane są zabawy 😉 W restauracji jest kącik dla dzieci, piec do pieczenia pizzy oraz chleba. Mnie najbardziej zauroczyły żyrandole, wykonane z korzeni drzew 😉 Ze strony internetowej dowiedziałam się, że jest to największa drewniana budowla z bali w Polsce. Wybudowana bez użycia nowoczesnych narzędzi ciesielskich, zostały natomiast użyte narzędzia typu piła, ośnik i siekiera.

Tylko w tej restauracji otrzymaliśmy appetizer;-)

W tej restauracji także obsługa była uprzejma. Otrzymane dania były przepyszne. Pierwszy raz w życiu tak zachwyciłam się pizzą, była mega smaczna! Pizze zamówiły sobie moje siostry, jak poszliśmy tam drugi raz to wszyscy oprócz dań głównych, zamówiliśmy pizzę, ale niestety nie była już tak idealna, jak za pierwszym razem. Robiła ją inna osoba i smak nie był taki sam. Nie mniej nadal była smaczna 😉

Ceny dań około 40 zł za danie, pizzy koło 30 zł. Menu dla dzieci było ubogie, oczywiście kurczak w dwóch postaciach i frytki lub słodkie naleśniki.

Nasze typy dań to: kwaśnica, golonka, grillowana pierś z kurczaka.

Sowiduch Browar Restauracja

Jest to nowy punkt kulinarny na mapie Karpacza, podajże w październiku w 2019 roku została otwarta. Zlokalizowana w samym centrum deptaku 😉

Przepiękna restauracja! Warto tam pójść chociaż na kawę lub piwo, które jest warzone na miejscu. W płaskorzeźbach oraz rzeźbach zdobiących restaurację, możemy dopatrzeć się wydarzeń i legend Karkonoszy. Wspaniały pomysł!

Menu bazuje na kuchni staropolskiej, natomiast produkty sprowadzane są od lokalnych dostawców. Ceny dań od 25 zł wzwyż. Menu dla dzieci bardzo fajne, oczywiście nuggetsy były, ale oprócz tego spaghetti bolognese (mega pyszne), pierogi i zupki 😉

Tak jak mówiłam, zwracam uwagę na każdy szczegół, tutaj zamiast brzydkich, plastikowych tacek na sztućce, otrzymaliśmy je w pięknym koszyczku z plecionki;-)

Obowiązkowo warto zamówić zestaw degustacyjny piw, za 5 piw o pojemności 100 ml zapłacimy 11,90 zł. Podczas naszego pobytu nie było piwa Mango Ale, więc Maciej dostał trzy pia o większej pojemności.

Największym minusem restauracji jest obsługa, niestety ale miałam wrażenie, że śmieją się z każdego gościa. Sama zresztą słyszałam i bardzo się w tamtym momencie zmieszali, gdy tylko odeszłam dalej, od razu temat był kontynuowany. Mam nadzieję, że to się poprawi, ponieważ restauracja jest mega!

Każde danie było piękne podane, dobrze doprawione i smaczne;-) Nasze typy to: spaghetti dla dzieci oraz sznycel górniczy. Bardzo ciekawym daniem była pieczeń z karczku z parowanymi knedlami.

Wszystkie restauracje polecam, najlepiej czułam się w dwóch pierwszych, najładniejsza zdecydowanie jest trzecia, najpiękniejszy widok “Pod 5”.

Bardzo wiele restauracji w Karpaczu ma złe opinie, moi znajomi kilka restauracji zdecydowanie mi odradzali. Cieszę się, że te które wybrałam były dobre;-)Dodaj komentarz