Książki dla dzieci, które nie tylko uczą, ale także umilają czas ;-)

Uwielbiamy książki, czytamy ich bardzo dużo;-) Książki nie tylko mogą przenieść dziecko w inny świat, wzbogacić jego wyobraźnię, ale co najważniejsze książki uczą nasze dzieciaczki;-)

Wybrałam kilka pozycji z naszej dość dużej, domowej biblioteczki;-)

Książki edukacyjne 😉

Książeczki kontrastowe to bardzo ciekawa propozycja dla najmłodszych 😉 Takie książeczki pobudzają zmysły, a także dostarczają bodźców wzrokowych małym odkrywcom;-)

Jedna z pierwszych książek, jakie Laura otrzymała to była książka “W lesie”. Bardzo ciekawa książeczka z pięknymi ilustracjami. Strona po stronie pokazuje dzieciom życie w lesie ;-). Dzięki niej maluszek dowiaduje się o tym, że nawet najmniejsze zwierzątko jest ważne 😉

Kontynuując temat przyrody “Tajemnice łąki” to jedna z 23 książek z serii Wszystko jest ciekawe. Seria ta dzieli się na trzy kategorie Przyroda, Moja Ojczyzna, Mój Świat 😉 Książka zawiera realne zdjęcia wraz z opisem przyrody, dotyczącym łąki 😉 poznajemy znowu najmniejszych mieszkańców naszej planety, nasze dziecko dowie się, że te małe istotki odgrywają ważną role w świecie przyrody 😉

Mój pierwszy atlas, wydawnictwo Olesiejuk. Moim zdaniem każdy mały odkrywca powinien mieć ten atlas w domu! Piękna szata graficzna, pojęcia wyjaśnione są w sposób przystępny i ciekawy dla dzieci 😉 do atlasu dołączona jest mapa 😉

Laura, gdy zaczęła wykonywać już proste polecenia z zadań, które jej czytałam, bardzo polubiła książeczki, w których coś trzeba było zrobić. Kupiłam jej kilka takich pozycji m.in. “Cyfry” z serii Disney.

“Licz z nami” ciekawa książeczka, w której dziecko musi policzyć zwierzątka, ilustracje tak są wymyślone, że mniejsze dzieci na pewno będą miały zabawę, aby odnaleźć niektóre ze zwierzątek.

Nauka języka angielskiego – bardzo fajna seria jest z Disney English. W serii tej znajduje się kilka książeczek z ulubionymi postaciami ze świata Disneya;-) piękne ilustracje, kilka ważnych słówek i tak może zacząć się przygoda z nauką języka obcego;-)

Pierwsze słowa – first words to bardziej rozbudowana pozycja, z której dziecko może nauczyć się ważnych słów z każdej kategorii życia;-)

Książeczki z puzzlami

Uwielbiamy je! W każdej większej podróży nam towarzyszą;-) nie dość, że mogę Laurze przeczytać książeczkę, gdy już jazda ją zaczyna nudzić, to jeszcze później może układać puzzle 😉 dzięki temu, że układanka jest na twardej podkładce, Laura nie denerwuje się, że nie może tego ułożyć lub coś jej wypada.

Czytanki

Ukochaną Laury książeczką jest Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima 😉 książeczek z wierszami Tuwima, Laura ma kilka, ale ta jest najpiękniejsza jeśli chodzi o grafikę;-) Super wiersze, klasyki, które każde dziecko powinno znać;-)

Baśnie, wydawnictw i edycji jest bardzo wiele 😉 My przedstawiamy zbiór “Baśnie Charles’a Perraulta i nie tylko” oraz “Baśnie Hansa Christiana Andersena i nie tylko”, a także “Za górami, za morzami… baśnie z czterech stron świata”. Baśnie przenoszą nas w inny świat, pełno tam czarownic, krasnoludków, smoków itp. Bardzo często w baśniach możemy znaleźć echo dawnych wierzeń oraz przekonań. Uważam, że nie tylko dzieci, ale także dorośli powinni czytać baśnie, aby przypomnieć sobie, że warto czasami pobudzić wyobraźnię;-) Warto poznać także legendy i baśnie okolicy, w któej mieszkamy lub, która nadzywczaj bliska jest naszemu sercu 😉 My w swoim zbiorze posiadamy “Kaszubski świat bajek”

Wielka kolekcja bajek to kolejna seria książek ze świata Disney;-) my mamy akurat bajki o księżniczce Zosi;-) ładne ilustracje oraz super opowiadania to świetna pozycja do czytania przed snem 😉

“Usypianki dla najmłodszych”, niezwykle pięknie ilustrowana książeczka, w której pełno jest krótkich rymowanek;-)

Mamy też serię książek ze Złotej kolekcji bajek Disney’a. Kupowałam je w prenumeracie za 40 zł / 4 książki, w kiosku można było zakupić pojedyncze tytuły za 12 zł. W pewnym momencie zrezygnowałam z prenumeraty. Grzbiety książek tworzą obrazek, składający się w postacie Disneya. Ilustracje książek zachowane są w bardzo pięknym stylu, dającym na myśl początki Disneya i kolorowych kreskówek;-) książeczki czyta się szybko i jest to super pozycja na wieczór 😉

Na koniec przedstawię książkę, którą każda miłośniczka koni, a szczególnie świata My Little Pony, powinna mieć 😉 mowa o Atlasie Świata My Little Pony;-) piękny, ilustrowany atlas, dzięki któremu fanka kucyków, pozna wszystkie tajniki świata Equestrii. Minusem tej książki jest jej duży format, nie mniej warto aby miłośniczka tej magicznej krainy miała ją w swojej biblioteczce;-) Do książki dołączona była figurka 😉

Dodaj komentarz