Wół i Spółka, amerykańska kuchnia na kulinarnej mapie Lęborka ;-)

Długi weekend nie minął dokładnie tak jak chciałam 😛 romantyczny spacer na wydmy zmieniliśmy na spędzanie czasu w domu, ponieważ pogoda nie zachęcała do spacerów. Nie mniej, postanowiliśmy pojechać gdzieś na obiad i tak nasz wybór padł na Lębork i burger od Wół i Spółka.

Pierwsze na co zwraca uwagę każdy klient to oczywiście wystrój lokalu.
Każdy stolik przedzielony jest drewnianymi skrzynkami (bardzo na czasie, szczególnie dla tych co jeszcze chcą izolować się od reszty ze względu na koronawirusa:P)

Wnętrze urządzone jest w stylu nowojorskiego loftu z wszechobecną cegłą, drewnem oraz rurami :P. Ogromny plus za stare deski użyte do ozdoby ścian 😉

Obsługa, jak przystało na takie miejsce zachowywała się luźno, uśmiechnięte kelnerki, które kartę menu znają na pamięć 😉

Teraz przejdźmy do najważniejszego, czyli jedzenia 😉

Mnie urzekło, jak wiele rzeczy jest robionych na miejscu np. sosy niby nic takiego, ale najczęściej, a już szczególnie w miejscach tego typu są podawane gotowe sosy. Wół i Spółka ma własne kompozycje sosów do burgerów (nie licząc BBQ, który sprowadzany jest z USA;-)

Do tego mini piekarnia, w której pieczone są bułki pszenne lub graham, a także paluchy i powstaje miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić ;- )

Mięso wołowe, mielone jest na bieżąco, a klienci mogą podpatrzeć jak jest smażone 😉 Tutaj warto dodać, że do burgerów zużywane jest 200 g mięsa, natomiast wszędzie gdzie byłam zawsze jest 180 g.

Burgery można kupić solo lub w zestawie z frytkami stekowymi i surówką colesław. Jeśli zdecydujecie się na zestaw to sok ze świeżo wyciśniętych pomarańczy macie za 5 zł 😉

Oczywiście są także dania obiadowe typu stekhouse, łosoś, kurczak, czy żeberka.

Nie można obojętnie przejść obok karty z napojami i deserami, pyszne milkshake, drinki, lemoniady to coś co warto spróbować 😉 Z deserów w amerykańskim stylu są pankejki oraz brownie.

Miejsce warte odwiedzenia, więc jeśli jesteście w trasie na wakacje i możecie zboczyć, aby zjeść coś dobrego to polecam Wół i Spółka, będzie to zdecydowanie przyjemne rozpoczęcie lub zakończenie urlopu 😉

Dodaj komentarz