Schleich – idealne zabawki dla fanki koni ;-)

Kiedy Laura trafiła w sklepie na półkę z figurkami koni z miejsca się zachwyciła 😉 Okazało się, że były to zabawki z firmy Schleich.

Wszystko zaczęło się od… powleczonej jedwabiem lalki z drutu i drewna, którą założyciel Fredrich Schleich wyprodukował w 1946 r. Przełomem dla marki było wyprodukowanie kolekcji smerfów w 1965 r. Dzisiaj ta niemiecka marka znana jest głównie z produkcji figurek zwierzęcych, czyli kolekcje dzikie życie oraz gospodarstwo. Do tego w portfolio firmy Schleich jest dodatkowo:

  • świat smoków i potworów Eldorado
  • dinozaury
  • elficki świat Bayala
  • i to co nas najbardziej interesuje, czyli Konie i jeździectwo 😉

Przy tworzeniu figurek pomagają specjaliści w swoich dziedzinach. Dopiero po stwierdzeniu przez nich, że figurka odzwierciedla realne zwierzę, wtedy dopiero zaczyna się produkcja. Każda figurka malowana jest ręcznie 😉

To co wyżej napisałam zdecydowanie wyróżnia markę Schleich na tle innych marek 😉 Nawet przy zamkniętych oczach rozpoznałabym, która figurka została wyprodukowana w przez firmę Schleich. Figurki są ciężkie, dobrze wykonane, dodatkowe produkty takie jak domki itp. są trwałe i tutaj także zadbano o każdy detal.
Dla porównania:

Laura oprócz figurek ma dwa zestawy:

półciężarówkę z przyczepą w zestawie z koniem,

duże centrum jeździeckie w skład, którego wchodzi piękny dom w starym stylu, do tego stajnia, dwa konie i kotki oraz trzy figurki z postaciami.

Laura miała bardzo dużo różnych figurek zwierząt, szczególnie koni i żadna firma nie była tak idealna jak produkty marki Schleich. Jest to fajny pomysł na prezent. Wystarczy zacząć od jednego zestawu czy figurki i dokupywać na kolejne okazje kolejne elementy 😉


Dodaj komentarz