ZOO Warszawa – dzika natura w centrum miasta

Uwielbiam ogrody zoologiczne! Ja wiem, że jest masa przeciwników, którzy uważają, że trzymanie zwierząt w klatkach nie jest humanitarne. Z drugiej jednak strony są gatunki zwierząt, którym grozi wyginięcie i to ogrody zoologiczne zajmują się tym aby przywrócić zwierzęta do ich naturalnego środowiska. ZOO często wspiera akcje charytatywne zajmujące się ratowaniem zwierząt. Nic nigdy nie zastąpi zwierzęciu jego naturalnego środowiska ale jeśli zwierzęta są godziwie zadbane, miejsce prowadzone jest z pasją i miłością do zwierząt to chyba nie jest to aż tak złe.

Ważne informacje

Bilet wstępu kosztuje 30/20 zł.

Parking przy ZOO dostępny jest od ul. Ratuszowej i jest płatny, natomiast od strony ul. Wybrzeża Helskiego (zjazd z ulicy Stefana Starzyńskiego) jest bezpłatny.

Czas potrzebny na zwiedzanie to minimum 3 godziny (nam tyle to zajęło) ale wiadomo jak idziemy z dziećmi to czas może się wydłużyć.

ZOO Warszawa

Ogród zoologiczny zajmuje 40 ha powierzchni. Na terenie ZOO mieszka około 500 gatunków zwierząt 😉

ZOO wpisuje się w historię Warszawy od 1928 roku. Pierwszym dyrektorem był Wenanty Burdziński, następnie bardziej znany Jan Żabiński. Do dzisiaj można zwiedzić Willę Żabińskich ale tylko gdy kupiliśmy bilet z przewodnikiem.

Dzięki wizycie w ZOO pierwszy raz zobaczyłam nosorożca 😉

Na terenie ogrodu zoologicznego znajduje się plac zabaw dla dzieci, oczywiście pełno budek z lodami, goframi czy daniami obiadowymi. My też skusiłyśmy się na coś do zjedzenia, wybrałyśmy restaurację, która znajduje się nad Słoniarnią 😛

Lubię chodzić do ZOO i to bardzo! Obcowanie i przyglądanie się zwierzętom, pokazy karmienia czy sztuczek 😉 Zawsze mam tylko nadzieję, że zwierzęta te są bardzo dobrze traktowane i kochane przez swoich opiekunów.

TUTAJ;-) macie link do ZOO Borysew (koło Łodzi), a TUTAJ;-) do Gdańskiego ogrodu zoologicznego 😉

Dodaj komentarz