Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności

Laura kocha konie – to fakt :D. Początkowo była to miłość do bajek My little Pony <3. Pierwszy raz w kinie była na bajce My little Pony: Film [2018 r.]. Teraz nadal jest fanką Twilight i jej przyjaciół, ale poznała nową bajkę z koniem w roli głównej. Mowa o Mustangu 😉

Mustang z Dzikiej Doliny

W angielskiej wersji Spirit Riding Free

Wszystko zaczęło się od bajki z 2002 roku, Laura całkiem przez przypadek zaczęła oglądać to w niedzielne popołudnie ;-). Była to pierwsza bajka, na której poleciały jej łezki! Nie wiem, kto był bardziej w szoku ja czy ona 😀

Jest to jedna z najlepszych bajek Laury, kupiłam jej nawet płytę na DVD, aby mogła oglądać ją kiedy będzie miała na to ochotę 😉

W 2017 roku Netflix, wypuścił serial z Mustangiem w roli głównej. Dodano tutaj postać dziewczynki Lucky, którą ten dzielny koń uwielbia. Aktualnie jest 8 sezonów. Serial ten można zobaczyć w TV Plus.

Oczywiście świat dzieci zwariował na punkcie Lucky i Mustanga i pojawiły się ubrania, zabawki, artykuły biurowe oraz gry na licencji bajki.

Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności [2021 r.]

Bajka ta jest spin-off’em filmu z 2002 r. W filmie głos podkłada Isabela Merced (Lucky), Jake Gyllenhaal (Jim), Julianne Moore (Ciocia Cora). Za reżyserię odpowiada Elaine Bogan, która reżyserowała także bajkę Jeźdźcy Smoków.

Życie Lucky zmienia się, gdy z dużego miasta musiała przeprowadzić się do małego miasteczka. Niespodziewanie zaprzyjaźniła się z dzikim koniem ;-).

Piękne krajobrazy – mimo, że animowane to i tak cudne ;-). Bardziej do mnie przemawia pierwotna bajka – typowe kino familijne. Serial Netflix tak samo, jak najnowsza bajka bardziej stworzone są dla dzieci niżeli dla dorosłych.

Laura była przeszczęśliwa i to jest najważniejsze 😉

Dodaj komentarz