River Cruise Gdańsk – rejs statkiem po Motławie

Wczoraj pisałam o restauracji Chleb i Wino, TUTAJ;-) wpis, dzisiaj opiszę rejs, który zarezerwowałam nam jako dodatek do wyjścia 😉

Dlaczego wybrałam River Cruise?

Przede wszystkim zależało mi na wieczornym rejsie – uwielbiam oglądać miasta nocą, więc stwierdziłam, że późny rejs też będzie ciekawym pomysłem. Dodatkowo statek przepięknie się prezentuje, a jest wybudowany w 1975 roku!

Informacje

W podstawowej wersji cena za rejs wynosi 50 zł. Można również kupić bilet za 70 zł i wtedy otrzymujemy talerz przystawek oraz drinka z karty ;-). Rejs trwa około 50 minut ;-). Statek cumuje koło hotelu Hilton.

Dodatkowo, wcześniej na wybraną godzinę można zamówić jedzenie z restauracji i skonsumować je podczas rejsu ;-). Fajna opcja na randkę, szczególnie, że jest miejsce, które można oddzielić od reszty, więc wszystko to kwestia dogadania się z niezwykle uprzejmą obsługą!

Nasze wrażenia

Ostatnim razem jak byliśmy w Niemczech, płynęliśmy statkiem w Hamburgu, TUTAJ;-) jest wpis. Niestety nasza Wyspa Spichrzów nie jest tak duża i urokliwa, jak ta u naszego zachodniego sąsiada. Nie mniej początek rejsu jest piękny, gdy stateczek płynie wzdłuż Żurawia i starych kamienic, które były pięknie oświetlone ;-). Następnie popłynęliśmy w stronę Martwej Wisły i tam zawróciliśmy.

Warta uwagi atrakcja, chociaż nie spodziewajcie się fajerwerków – niestety nasz port nie jest zbyt pięknie oświetlony, a szkoda.

Dodaj komentarz