Wilcze Lotnisko – w drodze na Wilczy Szaniec

Kolejne muzeum, które odwiedziliśmy w Krainie Tysiąca Jezior :P. Pogoda była idealna na spacery i odwiedzanie muzeów 😀

Podstawowe infromacje

Wilcze Lotnisko znajduje się w drodze do Wilczego Szańca. Bilety kosztują 25/15 zł. Uważam, że to zdecydowanie za dużo. Muzeum otwarte zostało w tym sezonie, wcześniej znajdowała się tam filia Muzeum Dywizjon 303.

Muzeum

Wilcze Lotnisko to miejsce, w którym można wejść do samolotu, dotknąć kokpitu, poczuć się jak pilot.

Z ciekawszych pamiątek, jakie zobaczyliśmy to pamiątki po Dywizjonie 303, samolot Hawker Hurricane, pochodzący z filmu “Dywizjon 303 – Historia Prawdziwa”.

Większość eksponatów widać z ulicy, ale dopiero po wejściu można je zobaczyć z bliska, zrobić zdjęcie, wejść do środka pojazdów oraz samolotów. Dodatkowo na terenie muzeum znajduje się kilka namiotów, w których tematycznie pokazane są mundury oraz akcesoria sił powietrznych. W tym wypatrzeć można oryginalny spadochron z 1940 roku.

Nasze ogólne wrażenia

Samo muzeum jest jako dodatek dla tych ciekawskich historii. Zdecydowanie największą uciechę mają tutaj dzieci, które w większości muzeów nie mogą nic dotykać, nie mówiąc już o wchodzeniu do eksponatów. Tutaj można dotknąć, można wejść do wojennych pojazdów i samolotów, można chłonąć wszystko nie tylko wzrokiem ale także dotykiem. I to jest naprawdę ogromny plus tego miejsca. Niestety ceny biletów, brak biletów rodzinnych to jest ogromny minus. Jeśli ceny w kolejnym sezonie pójdą w dół to będzie to dobra decyzja, która zaowocuje większą liczbą odwiedzających 😉

Dodaj komentarz