Zagroda Kociewska – update wpisu z zeszłego roku ;-)

TUTAJ;-) jest mój zeszłoroczny wpis z tego miejsca ;-). Dzisiaj pokaże Wam co się zmieniło i opiszę swoje wrażenia 😉

Atrakcje

Jak już wiecie z poprzedniego postu, Zagroda Kociewska to miejsce idealne na rodzinny dzień. Oprócz dobrego jedzenia (o tym za chwile) możemy liczyć na ogrom atrakcji dla dzieci ;-). Miejsce cały czas jest udoskonalane dla zwiedzających ;-). Chociaż ja mam sentyment do Zagrody Kociewskiej sprzed lat, w której jeśli ktoś zamówił coś z restauracji to dzieci z atrakcji korzystały za darmo. Teraz z roku na rok jest coraz drożej. W tym sezonie bilety kosztowały 20/17 zł. Może np. dla klientów restauracji powinno być 50% ;-).

Wracając do atrakcji, w ciągu roku właściciele dodali “pytogolfa”, czyli w tej wersji kopiemy piłkę do dołku. Dodatkowo zamiast dużej wersji warcabów, pojawiła się gra chińczyk ;-).

Restauracja

Ostatnio nie wspomniałam o restauracji, dzisiaj to nadrobię ;-).

Jej specjalnością jest kuchnia kociewska oraz ogólnie dania staropolskie. Z kociewskich specjałów zdecydowanie warto posmakować golce, rewelacja 😉

Oprócz tego próbowałam pierogi – były pyszne 😉 Warto spytać o dania spoza karty. Ja zamówiłam pierś z kurczaka w sosie grzybowym z puree ziemniaczanym i sałatką. Wszystko było smaczne. Szczególnie sos. Jednak pierś była sucha niestety.

Zupy, które próbowaliśmy to żurek, pomidorowa i rosół – pyszne i aromatyczne 😉

Ogólne wrażenia

Ja Zagrodę Kociewską pamiętam od początku, kiedy to był mega pomysł na miejsce dla rodzin, na dobre jedzenie i super atmosferę. Początkowo to im się bardzo udawało. Ta drożdżówka, która ledwo mieściła się na talerzyku, uśmiechnięta obsługa, dzieci biegające i korzystające z atrakcji. Teraz miejsce jest bardziej nastawione na zarobek, brakuje tego, co było na samym początku. Obsługa częściej jest mrukliwa niż uśmiechnięta, tak jakby pracowali za karę.

Nie mniej z jakiegoś powodu lubię to miejsce. Być może dlatego, że w okolicy, z której pochodzę nie ma niczego podobnego. Warto chociaż raz tam przyjechać i wyrobić sobie swoja opinie 😉

Dodaj komentarz