Pasieka Rodziny Sadowskich – to co z natury najlepsze – wpis miesiąca – Wrzesień

Kolejna firma, która jest warta uwagi, warta złożenia zamówienia i wypróbowania pyszności, które oferuje.

Historia marki sięga 2009 r., wtedy to Artur Sadowski zaczął pracę w gospodarstwie pszczelarskim. W kolejnych latach powstała marka Pasieka Rodziny Sadowskich.

Oferta

Dzisiaj firma ta nie licząc podstawowych wersji tego płynnego złota, ma wiele smakowych miodów. Od 2020 r. marka poszerzyła swoje produkty o oleje. Olejarnia ma swoją siedzibę na Podkarpaciu i tak jak Pasieka Rodziny Sadowskich – kultywuje produkcję wyrobów zgodnie z naturą.

Nasze zakupy

Wybrać spośród takiego zróżnicowanego asortymentu to niezwykle ciężkie zadanie ale na szczęście można wybrać różne prezentowe zestawy. Wybrałam dla nas zestaw z olejem i trzema mini miodami.

Zestaw, który stworzyłam to: olej z orzechów włoskich (250 ml) oraz trzy miody po 240 g każdy, smaki: miód z pomarańczą i goździkami, miód z malinami oraz miód z cytryną.

Dodatkowo kupiłam olej kokosowy 900 ml za 58 zł oraz łyżeczkę drewnianą.

Miód ma wiele właściwości zdrowotnych, przede wszystkim działanie detoksykujące. Dzięki potasowi dobrze wpływa na wydolność mięśnia sercowego, natomiast żelazo w miodzie jest niemal w całości przyswajalne. Dodatkowo ciekawostką może być fakt, że dzięki cukrom prostym, łyżeczka miodu pomaga zregenerować organizm po wysiłku fizycznym czy umysłowym 😉

Miodu używam w sumie do wszystkiego: herbaty, kanapek, gofrów czy dań 😉

Kilka moich pomysłów na wykorzystani miodu 😉

Miód malinowy idealny do płatków owsianych i owoców 😉

Produkty:
płatki owsiane
mleko migdałowe
ulubione owoce
miód malinowy

Uwielbiam platki owsiane ugotowane na mleku migdałowym, dotego świeże owoce i miód 😉 et voila! Najlepsza jest prostota 😉

Mleko z miodem cytrynowym.

Ciasteczka z miodem pomarańczowym z goździkami.

Produkty
125 g masła
50 g cukru pudru
3 łyżki miodu pomarańczowego z goździkami
2 łyżeczki cukru waniliowego
białka z dwóch jajek
150 g mąki

Masło utrzyj z cukrem i miodem, następnie dodaj białko i jeszcze przez chwile miksuj. Wsyp mąkę i połącz aby uzyskać jednolita masę.

Uformuj ciasteczka. Piecz 15-20 minut w 180 stopniach.

Dodaj komentarz