Filmy na jesienne wieczory ;-) – filmy na Netflix

Nic bardziej nie kojarzy mi się z listopadem niżeli wieczory filmowe! Zapalone świeczki, aromatyczna herbata i film <3! Relaks gwarantowany.

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną propozycją filmów 😉 TUTAJ;-) są wszystkie dotychczasowe wpisy filmowe 😉

Dzisiaj większość filmów, które proponuję to wyciskacze łez :D. A tak do jesiennej chandry dodamy kilka dramatów, które może w pierwszej chwili kończą się tragedią, ale napawają pewnym optymizmem.

Zaczniemy od pozycji, przy których można poczytać książkę, a i tak nadal będziemy dobrze rozeznani w fabule ;-). Czy jest tutaj ktoś taki jak ja, kto czasami lubi i oglądać film i czytać książkę? Wybieram wtedy filmy, które nie za bardzo zmuszają do myślenia, a ich lekka konstrukcja nie powoduje, że patrzę z szeroko otwartymi oczyma, czekając na kolejne odkrycie fabuły 😉

Groźne kłamstwa [2020]

Opiekunka starszego Pana po jego śmierci, dziedziczy jego dom. Niestety jej radość trwa bardzo krótko, ponieważ okazuje się, że na posesji są zakopane diamenty z rabunku. Narzeczony Katie znalazł diamenty i wtedy wygrywa chciwość i pycha, zamiast zdrowy rozsądek. W efekcie końcowym w domu dochodzi do strzelaniny, przyjaciele, okazują się wrogami. Na samym końcu widzimy, że Katie jest w ciąży, a diamenty nie zostały odnalezione przez policję, ale może głównej bohaterce się uda kiedyś na nie trafić 😉

W roli głównej występuje Camila Mendes, znana z serialu Riverdale (aż wstyd przyznać, ale go oglądam). Film polecam na wieczór, w którym nie za bardzo chcecie oglądać romansidła, ale też nie chcecie filmu, przy którym trzeba uruchomić szare komórki 😉

Dla Ciebie wszystko [2014]

Nic tak nie łączy ludzi, jak pogrzeby i śluby :P. Tym razem para dawnych kochanków spotyka się na pogrzebie przyjaciela. Wracają wspomnienia z ich młodzieńczych lat oraz na nowo wybucha w nich dawne uczucie. Film prowadzi nas przez młodzieńcze życie głównych bohaterów oraz przez ich aktualną sytuację. Czy życie pozwoli im na nowo być razem, da im drugą szansę na szczęśliwe zakończenie?

W rolę Amandy wcieliły się aktorki Liana Liberato (młoda Amanda), Michelle Monaghan (starsza Amanda), natomiast w rolę Dawsona Luke Bracey (młody Dawson), James Mardsen (starszy Dawson).

Szczęściarz [2012]

Żołnierz Marines po trzech latach walki w Iraku, wraca do domu. Uważa , że przeżył tylko dzięki zdjęciu, które znalazł w miejscu wojny. Postanowił odnaleźć kobietę ze zdjęcia. Gdy mu się to udaje, zatrudnia się w prowadzonym przez nią schronisku dla zwierząt. Para nieoczekiwanie zbliża się do siebie. Czy to przeznaczenie i prawdziwa miłość? Sprawdźcie sami 😉

W roli głównej występują Zac Efron oraz Taylor Schilling. Bardzo fajnie było zobaczyć Zaca Efrona w innej odsłonie niż roztańczonego nastolatka. Zresztą aktor od dawna próbuje odciąć się od tamtego looku i chyba bardzo mu to wychodzi 😉 Film to ekranizacja książki pod tym samym tytułem autorstwa Nicholasa Sparksa.

You Get Me [2017]

Film opowiada historię nastolatki, która spędza noc z nowopoznanym chłopakiem. Dostaje obsesji na jego punkcie i przenosi się do jego liceum.

W roli głównej Bella Thorne, znana fankom Disneya z serialu Taniec Rządzi. Kolejna aktorka, która na wszystkie sposoby stara się zerwać z klątwą wizerunku Disnejowskiego ;-). Sądząc po jej filmografii bardzoooo się stara. Szkoda, że nie poszła bardziej w stronę jej przyjaciółki z planu Zendayi, która bardziej świadomie rozporządza swoją osobistą marką 😉

Teraz czas na trzy filmy, które mnie zaskoczyły. Uważam, że warte są skupienia i poświecenia im uwagi 😉

Zanim się pojawiłeś [2016]

Film opowiada historię dziewczyny, która musi znaleźć pracę, ponieważ jej rodzina słabo sobie radzi finansowo. Otrzymuje posadę opiekunki mężczyzny, który jeździ na wózku. Czy jej optymizm i rozweselone podejście do życia, przywróci radość życia mężczyźnie, który czerpał garściami z tego co życie mu oferowało?

Kolejna fantastyczna rola Emilii Clarke (Gra o Tron – Deanerys oraz cudowny film na Boże Narodzenie TUTAJ;-) recenzja). Tym razem towarzyszył jej Sam Claflin. Film porusza bardzo ważną i dzielącą cały świat kwestię eutanazji.

Trzy kroki od siebie [2019]

Chora na mukowiscydozę nastolatka mimo, że jej życie jest trudne i ciężkie jest uśmiechniętą osobą. W szpitalu nieoczekiwanie poznaje chorego Willa, który jest jej przeciwieństwem. Mimo znaczących różnic nastolatkowie się w sobie zakochują, co może być dla nich zabójcze. Bezpieczna odległość między nimi to 3 metry. Jak walczyć z uczuciem chęci pierwszego pocałunku, spaceru za rękę?

Film zdecydowanie warty obejrzenia, chyba 3/4 filmu płakałam, ale i tak uważam, że warto go zobaczyć. W głównych rolach Haley Lu Richardson, Cole Sprouse (tak kolejna gwiazda Disney, on w przeciwieństwie do brata bliźniaka Dylana, poszedł w aktorstwo. Cole gra także w Riverdale).

Wszystkie jasne miejsca [2020]

Nastolatka Violet chce popełnić samobójstwo, ale w tym momencie zauważa ją chłopak z liceum. Pod jego namową Violet postanawia wziąć udział w projekcie szkolny. Dzięki temu młodzi zakochują się w sobie. Niestety uśmiechnięty Theodore umiera pod koniec filmu, jak to wpłynie na nastolatkę?

W rolach głównych Elle Fanning oraz Justice Smith.

Dodaj komentarz