Kaszubski Park Miniatur, Gigantów oraz Gracik, czyli trzy tematyczne parki na Kaszubach ;-)

W małej, kaszubskiej wiosce znajduje się fantastyczna atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych ;-). Sam dojazd do Stryszej Budy gwarantuje nam przepiękne widoki ;-).

Dzisiaj opiszę trzy parki, a wszystko zaczęło się od Kaszubskiego Parku Miniatur ;-). Pierwszy raz byłam tam z Maćkiem w 2013 roku! Teraz postanowiłam zabrać tam Laurę ;-). Poniżej opisy poszczególnych parków wraz z kilkoma zdjęciami, a na samym końcu wpisu jeszcze więcej zdjęć, nie mogłam zdecydować się, które dodać do wpisu 😉

Bilet do wszystkich trzech parków kosztuje 44/34 zł. Nam zwiedzanie zajęło 3 godziny, ale gdyby były wakacje i otwarte punkty gastronomiczne to zdecydowanie spędziłybyśmy tam więcej godzin ;-).

Kaszubski Park Miniatur

Pamiętacie książkę lub film “W 80 dni dookoła świata”? 😀 To ja znalazłam alternatywę i powiem dookoła świata w 30 minut :D. W Kaszubskim Parku miniatur to możliwe! I tak, wiem, że nie można porównać prawdziwej podróży do zobaczenia miniatur, ale i tak uważam, że to miejsce zasługuje na uwagę 😉 Szczególnie teraz, gdy podróże są z lekka utrudnione. Z drugiej strony może być tak, jak ze mną i z Laurą, że po wizycie w parku mamy nową listę miejsc must see ;-).

Park Miniatur poprowadzi nas początkowo przez najbardziej znane zabytki świata np. Wieża Eiffla, Biały Dom, Big Ben, Zamek Neuschwanstein, Łuk Triumfalny, Świątynia ABU SIMBEL i wiele, wiele innych 😉

Kolejnym etapem są zabytki Kaszub, jeden z Zabytków nawet znajduje się blisko Parku Miniatur ;-). Tutaj podziwiać możemy stare domy jak np. Kaszubskie Siedlisko wiejskie w Klukach, przepiękne kościoły, z których według mnie najbardziej zasługuje na uwagę drewniany kościół pw. Józefa w Pomieczynie (mijamy go bardzo często, ale jeszcze nie byliśmy w środku), Kościół pw. Św. Józefa w Wygodzie 😉

Ostatnim etapem Parku są zabytki Polski. Z mojego kochanego Gdańska zobaczyć można np. Bazylikę Mariacką, z innych części naszego kraju jest np. Ratusz w Poznaniu, Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim na Dolnym Śląsku.

Co nas najbardziej zaskoczyło to detale! Naprawdę można przyjrzeć się zdobieniom zabytków, jestem pod ogromnym wrażeniem tego z jaką dokładnością jest to odwzorowane.

Inne atrakcje, jakie czekają nas w tym parku to sala luster, plac zabaw, sala strachu, w sezonie letnim jest też dmuchana zjeżdżalnia ;-).

Bardzo fajnym punktem tego parku jest Park Bajek, może trochę niedopieszczony, a może to dlatego, że jest już jesień i wydawał nam się trochę na zaniedbany. Nie mniej Laura miała radochę jak wymieniała z jakiej bajki są postaci ;-). Jeszcze większa radość była, gdy odkryła, że na terenie parku są kuce i kozy 😉

Kaszubski Park Gigantów

Jak byliśmy pierwszy raz w tym parku, to były początki tej drugiej atrakcji. Dzisiaj to miejsce bardzo się rozwinęło 😉

Co możemy zobaczyć w Parku Gigantów?

Samolot, do którego można wejść i zjechać po zjeżdżalni 😉 Duży kubek – idealny do porannej, poniedziałkowej kawy :D.

Oprócz tego jest ścieżka, która przeprowadzi nas przez Owady XXL – biedronka czy konik polny to nawet ładne owady, ale pająk już niekoniecznie :D.

Następnie przejść możemy do Gigantycznych Ptaków – super pomysł, pięknie wykonane i odzwierciedlone zwierzęta ;-).

Na końcu mijamy 4 figury dinozaurów ;-). My byliśmy, jak na drodze było pełno liści, a podejście do dinozaurów było stosunkowo strome, więc z wózkiem ciężko byłoby wejść.

Na terenie parku jest plac zabaw ze strzelnicą, szachami, chińczykiem, basenem z piłkami czy torem przeszkód. Dla pociech jest lasek z krasnoludkami i zabawkami dostosowanymi dla najmłodszej grupy odwiedzających;-)

Kaszubski Gracik

To najnowszy z dostępnych parków. Na moim Instagramie TUTAJ;-) w relacjach przypiętych: KASZUBY, pokazałam dość obszerną relację. Gdy mówiłam o tym parku nie wiedziałam czego się spodziewać, ale naprawdę byłam miło zaskoczona!

Na samym początku podziwialiśmy klasyki typu mustang ;-), było też miejsce na dorożki oraz motocykle.

W parku możemy wyróżnić kilka miejsc: auta wojskowe, rolnicze, stare auta polskie, limuzyny, dziwne auta :D.

Jest też sporo aut z bajek i filmów typu batmobil, auto Jasia Fasoli, czy kosmiczny pojazd z Gwiezdnych Wojen.

Ogólne wrażenia

Uwielbiam to miejsce! Szczególnie z tego powodu, że właściciele je rozwijają i mają na nie pomysł! Dzięki czemu, na pewno tam wrócimy za rok może za dwa, aby zobaczyć kolejne zmiany 😉

Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Gigantów

Kaszubski Gracik

Dodaj komentarz