Świąteczne filmy i seriale – Netflix

O świątecznych filmach pisałam już TUTAJ;-). Mój przepis na idealny świąteczny seans to kakao TUTAJ;-) oraz pierniczki TUTAJ;-) i dobry, luźny film;-) bo kino świąteczne ma być luźne, lekkie i przyjemne ;-). Najlepiej jak jest przesycone pięknymi dekoracjami świątecznymi <3

Dzisiaj przedstawię najnowsze filmy świąteczne na Netflixie, ale także kilka z poprzednich lat 😉 i do tego 3 całkiem spoko seriale 😉

Zacznijmy od filmowych nowości 😉

Zamiana z Księżniczką 3 [2021]

O poprzednich dwóch filmach pisałam w poprzednich postach ;-). W trzeciej części zła Fiona staje się dobra! Dowiadujemy się o wielu aspektach z życia Fiony, które wpłynęły na to jaką jest osobą. Tym razem trójka sobowtórek próbuje odzyskać bezcenne świąteczne relikwie.

Oj ja wiem banalna historia, ale ten świąteczny klimat w tle <3! No kocham po prostu! Do tego szczęśliwa miłość, zamek – świąteczny raj bo grudzień to cudowny miesiąc – magiczny 😉

Świąteczny zamek [2021]

Tak! Mamy kolejny zamek w tle ;-). Nie wiem czemu akurat Netflix upodobał sobie zamki i świąteczny klimat, ale mi się to podoba 😉

Historia opowiada o autorce bestsellerów, która w ostatniej części swojej książki zabiła jednego z głównych bohaterów. Z tego powodu stała się znienawidzoną autorką :P. Tata opowiadał jej historię o pewnym szkockim zamku, więc Sophie postanowiła udać się tam na świąteczną przerwę i uciec od problemów. Niespodziewanie okazuje się, że zamek jest na sprzedaż. Niestety na przeszkodzie ku przeznaczeniu staje nadęty książę i zarazem właściciel zamku – Myles.

Świąteczny klimat najbardziej odczuwalny jest podczas balu na koniec filmu. Film ogólnie nie jest mega cudowny, ale da się go obejrzeć ;-).

Chłopiec zwany Gwiazdką [2021]

Opowieść o chłopcu, który wraz z tatą wiedzie ubogie życie ledwo wiążąc koniec z końcem. Mimo wszystko to, że mają siebie sprawia, że są szczęśliwi. Niestety z powodu życzenia króla tata chłopca wyrusza na poszukiwanie czegoś, co da ludziom nadzieję i radość. Nikolas wyrusza za ojcem, który próbuje odnaleźć legendarną wioskę elfów, o której opowiadała mama chłopca.

Przepiękna historia Św. Mikołaja opowiedziana inaczej. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tego filmu i to bardzo, ale z każdą minutą przekonywałam się do niego. Uważam, że to jedna z ciekawszych pozycji na tej liście, chociaż sam klimat świąt tutaj praktycznie nie występuje. Film opowiada o tym, jak ten klimat powstał <3.

Wieczny singel [2021]

Peter i Nick to najlepsi przyjaciele. Pierwszy z nich ma cudowną rodzinę, która niestety bardzo martwi się o to, że Peter jest sam. Żeby uniknąć pytań o partnera, prosi Nicka aby udawał jego chłopaka. Na horyzoncie pojawia się przystojny instruktor James. Co z tego wyniknie?

Święta są tutaj tłem do miłosnej historii. Super film, jedna z fajniejszych komedii romantycznych jakie widziałam w ostatnim czasie 😉

Przejdźmy teraz do filmów z poprzednich sezonów świątecznych 😉

Rodzina Clausów [2020]

Nie wiem jakim cudem przegapiłam ten film w ubiegłym sezonie :D.

Historia iście gwiazdkowa, ponieważ opowiada o rodzinie świętego Mikołaja. Niestety Mikołaj czuje się źle, a jedyną osobą, która może pomóc jest jego wnuczek Jules. Nastolatek niestety stracił tatę i zaczął nienawidzić święta. Mimo wszystko postanawia pomóc dziadkowi.

W tym filmie Mikołaj jest bardziej nowoczesny niż w 95% filmach tego typu, np. zamiast sań ma kulę, która go przenosi do wszystkich domów.

Randki od święta [2020]

Ponoć dla singli najgorsze są spotkania rodzinne. Pojawia się wtedy masa pytań, a kiedy kogoś nam przedstawisz, a kiedy kogoś poznasz, latka lecą itp. itd. Główni bohaterowie tej komedii romantycznej postanowili temu zaradzić. Sloane i Jackson zawarli umowę, że na każdy spęd rodzinny będą razem chodzić i udawać parę ;-). Oczywiście zakochali się w sobie i jest to film z happy endem.

Nie mniej uważam, że to fajna, luźna propozycja, a w roli głównej gra Emma Roberts lubię z nią filmy. U jej boku gra Luke Bracey ;-).

Kalifornijskie święta [2020]

Główny bohater bardzo chce się wykazać i otrzymać awans. Na przeszkodzie jego rozwijającej się kariery stoi właścicielka rancza, która musi zgodzić się na sprzedaż. Joseph postanawia udawać biedaka i zatrudnia się na ranczu. “Nieoczekiwanie” zakochuje się w córce właścicielki rancza i bardzo zżywa się z rodziną.

W sumie klimat świąteczny tutaj jest słaby. Święta są niejako wyznacznikiem realizacji planu, a nie głównym tłem filmu. Nie mniej na głównego bohatera, którego gra Josh Swickard, bardzo przyjemnie się patrzy 😉

Czas na trzy seriale świąteczne, które odkryłam w tamtym roku już po świętach 😉

Facet na święta [2019-2020] sezon 1,2

Serial opowiada historię o Johanne, która cały czas od rodziny słyszy przytyki, przez to, że nadal nie ma męża ani dzieci. Postanawia więc szybko przed świętami kogoś poznać. W akcie desperacji umawia się z mężczyznami co nie zawsze jest dobrym wyborem i prowadzi do śmiesznych sytuacji.

Ja uwielbiam ten serial! Zresztą kocham wszystko co norweskie, łącznie z norweskim kinem <3

Dash i Lily [2020] sezon 1

Ona jest optymistyczną nastolatką, która kocha święta. On jest cynicznym nastolatkiem, który świąt nie lubi. Lili postanawia schować w bibliotece notes z pierwszym zapiskiem i wskazówką. Dash postanawia zagrać w tę grę i tak biegają po świątecznym Nowym Jorku wymyślając kolejne zadania dla siebie.

Lubię ten serial, chociaż podeszłam do niego sceptycznie i zanim się wciągnęłam, zaczynałam trzy razy go oglądać. Do tego ogromny plus – Nowy Jork w święta <3. Kocham!

Obłędnych Świąt! [2019] – sezon 1

Główna bohaterka, przyprowadza na święta nowego chłopaka. Jej tata, który jest policjantem bardzo to przeżywa z czego wychodzą śmieszne sytuacje.

Luźny serial ze świętami w tle. W głównej roli występuje Bridgit Mendler, znana z Powodzenia Charlie (serial Disney’a), możemy zobaczyć także Ashley Tisdale.

Dodaj komentarz