Nasza 7 rocznica ślubu – 7 filmów z motywem weselnym ;-)

Dzisiaj mija 7 lat odkąd powiedzieliśmy sobie z Maćkiem TAK<3. I oczywiście jak to w takich dniach bywa, zastanawiamy się kiedy to minęło! 7 wspólnych lat – z jednej strony wydaje się, że to duży szmat czasu, a z drugiej minęło nam bardzo szybko. Oczywiście jak to w każdym związku były wzloty i upadki, ale i tak ten czas nam ucieka zbyt szybko.

Dzisiaj postanowiłam opublikować 7 filmów, w których wesele jest głównym tematem 😉

Ślubne Wojny [2009]

Liv i Emma to najlepsze przyjaciółki, które od najmłodszych lat planowały swoje idealne wesela. Miały zaplanowane dosłownie wszystko, kto będzie organizował ich wesele, gdzie się odbędzie (hotel Plaza) oraz w jakim miesiącu (czerwiec). Szczęśliwy traf chciał, że Panie w tym samym czasie będą wychodzić za mąż – hotel Plaza, czerwiec, dwa tygodnie różnicy między weselami -idealnie – dla przyjaciółek, które będą mogły wszystko razem organizować ;-). Niestety szczęśliwy traf – nie był szczęśliwy – popełniono błąd w datach i Panie mają w tym samym dniu wesele. Ani Liv, ani Emma nie chcą odpuścić, więc dochodzi do tego, że jedna drugiej sabotuje wesele.

Super komedia, oczywiście z happy endem. Uwielbiam oglądać na ekranie Kate Hudson (Liv) oraz Anne Hathaway (Emma). To był jeden z dwóch filmów, przez które w czasach nastoletnich stwierdziłam, że zostanę wedding planerką 😀

Powiedz tak [2001]

Mary jest organizatorką wesel. Chociaż jej zawodowe życie jest pełne romantycznych uniesień to w prywatnym życiu Mary nie ma szczęścia w miłości. W końcu wydaję się, że los się do niej uśmiechnął i poznała swojego księcia z bajki! Jak się okazało to właśnie jemu organizuje wesele!

Bardzo fajna komedia. Nie wiem czemu Jennifer Lopez nawet za tę rolę dostała nominację do Złotych Malin. Oczywiście nie uważam, że jest jakąś wybitną aktorką, ale myślę, że w większość jej nominacji do Złotych Malin jest przesadzona. Na ekranie towarzyszył jej Matthew McConaughey. To jest druga komedia, przez którą chciałam zostać organizatorką imprez ;-).

Sposób na teściową [2005]

Charlie to kobieta, która lubi życie i się nie ogranicza. Poznaje przystojnego doktora Kevina. Nowopoznani zakochują się w sobie. Na ich drodze do szczęścia staje mama Kevina. Panie zaczynają ze sobą rywalizować, co może doprowadzić do rozpadu związku.

Uwielbiam Jane Fonda! Moim zdaniem jest to jedna z lepszych aktorek, które możemy oglądać na ekranie. Widziałam większość filmów, w których grała. Super komedia na wieczór 😉

Ojciec Panny Młodej [1991]

George jest idealnym mężem, głową rodziny, a jego oczkiem w głowie jest córka. Jego życie zmienia się diametralnie, gdy dowiaduje się, że Annie, postanawia wziąć ślub. George początkowo próbuje sabotażować przygotowania do wesela, ale gdy orientuje się, że może stracić ukochaną córkę – stara się poprawić swoje zachowanie.

Uwielbiam komedie z Stevem Martinem! Ogólnie bardzo lubię kino lat 90 ;-). Film doczekał się kontynuacji. W drugiej części Ojciec Panny Młodej 2 [1995], w której głowa rodziny dowiaduje się o ciąży córki i… żony!

Druhny [2011]

Annie i Lilian to najlepsze przyjaciółki, gdy ta druga ma wyjść za mąż to oczywiste, że druhną honorową zostanie Annie. Przyszła mężatka wychodzi za mężczyznę, który pochodzi z bogatej rodziny. Przyszła szwagierka chce zorganizować wieczór panieński z rozmachem, na którego nie stać Annie. Do czego doprowadzi rywalizacja o względy Lilian?

Płakałam na tej komedii! Bezbłędna Melissa McCarthy, która gra tutaj drugoplanową rolę. W rolach głównych występują Maya Rudolph (Lilian), Kristen Wiig (Annie) oraz Rose Byrne (Helen). Może sam ślub nie jest tutaj numerem jeden, ale wieczór panieński w USA jest traktowany bardzo poważnie, a i u nas w Polsce także zaczyna być to jednym z główniejszych elementów wesela 😉

Narzeczony mimo woli [2009]

Margaret to jedna z szych w nowojorskim wydawnictwie. Niestety kończy jej się wiza i grozi jej deportacja do Kanady. Na poczekaniu wymyśla, że bierze ślub ze swoim asystentem Andrew. Ten początkowo nie chce się zgodzić, ale po otrzymaniu awansu – zgadza się. Niestety urzędnik wyczuł, że Margaret kłamie i dlatego para musiała wybrać się na weekend do rodzinnych stron Andrew. Babcia Annie ma świętować swoje urodziny i przebiegle wkręca Andrew i Margaret, aby tego samego dnia wzięli ślub.

Lekka komedia z pięknym, klimatycznym weselem w tle(chociaż do wesela oczywiście nie doszło – to rustykalny klimat był widoczny). Oprócz tego piękne widoki Alaski i super obsada. W role główne wcieliła się Sandra Bullock oraz Ryan Reynolds. W rolę babci wcieliła się cudowna Betty White, która tuż przed swoimi setnymi urodzinami zmarła ;-(.

Za jakie grzechy, dobry Boże? [2014]

Marie i Claude tworzą bardzo chrześcijańską rodzinę i ich największym marzeniem jest, aby któraś z córek miała iście religijne wesele. Niestety los chciał inaczej. Jedna z córek wyszła za Araba, druga za Żyda, trzecia za Azjatę. Pozostała czwarta córka, w której cała nadzieja. Gdy rodzice dowiadują się, że ich najmłodsza córka jest z katolickim mężczyzną, są bardzo szczęśliwi. Szczęście nie trwa długo, ponieważ wybranek córki okazuje się być czarnoskórym facetem.

Kocham ten film! Dzięki niemu polubiłam francuskie kino. Ekranizacja doczekała się drugiej części: I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! [2019] oraz planowana jest trzecia część! Główną rolę gra Christian Clavier, który zawsze kojarzył mi się z filmem Goście, Goście. Na uwagę zasługuje tutaj także Loïc Legendre, który gra księdza i chociaż jego rola jest malutka to zapada w pamięć.

Dodaj komentarz