Kreatywne – łatwe zabawy z dzieckiem ;-)

Czasem, jak przeglądam Instagram i widzę te pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem to zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak :D. Moja Laura odkąd tylko chciała to bawiła się brokatami, farbkami itp., ale daleko mi było do tego aby z nią tworzyć z kartonu domki, czy jak np. teraz w przedszkolu tworzą różne dzieła artystyczne np. las w słoiku. Nie za bardzo lubię kolorować, totalnie nie umiem rysować :D. Dlatego dzisiaj pokażę kilka naszych propozycji na kreatywne spędzanie czasu dla tych, którzy lubią korzystać z półśrodków ;-).

1. Rysowanie kolorowym piaskiem

Pierwszy raz malowanki do rysowania piaskiem kupiłam Laurze trzy lata temu. W tym roku wróciliśmy do tego i jest to ekstra frajda zarówno dla niej, jak i dla mnie ;-).

Pierwsze zestawy, które kupiłam były z okazji świąt Bożego Narodzenia. Za 4 wypychanki płaciłam około 15 zł, a w skład zestawu wchodziły – proszki potrzebne do wykonania rysunku oraz patyczek, aby podważać miejsce do naklejenia. Świąteczne zestawy kupiłam z firmy Niko PAP.

Ostatnio kupiłam Lurze zestaw wypychanek z Sabbiarelli, wybrałam oczywiście z motywem konia. Niestety nie doczytałam, że zestaw nie zawiera piasku i domówiłam go oddzielnie. Marka Sabbiarelli jest droższa od Niko. Za zestaw z końmi zapłaciłam 35 zł, natomiast za piasek – 12 kolorów, trzeba zapłacić 90 zł.

2. Malowanki wodne

Pamiętam jak Laura kiedyś dostała malowankę, do której trzeba było namoczyć pędzelek i malować. Tym sposobem z małych kółeczek uzyskiwało się kolor. Niestety po takim malowaniu kolorowanka była brzydka i nijaka. Ostatnio u Brunona, Laura wychwyciła kolorowankę z pisakiem na wodę i tak zaczął się szał u nas w domu na te malowanki :D.

Aktualnie mamy 6 kolorowanek wodnych z trzech różnych wydawnictw.

Malowanki na licencjach bajek od producenta Media Service Zawada.

Barbie Dreamtopia – fajna kolorowanka, ale Brunonowi kupiłam z Psiego Patrolu, który zawierał więcej elementów do odkrycia. Psi Patrol miał dwa – trzy główne obrazki z konturami, a resztę odkrywało się dopiero po przejechaniu wodnym pisakiem.

Niestety tych książeczek nie polecamy ze względu na beznadziejny pisak, który w ogóle nie przepuszczał wody, a po kilku ruchach wyglądał okropnie (ewentualnie od razu dokupić malowankę z innym pisakiem).

Fajne dla dzieci, które kochają jakąś bajkę ;-).

Malowanki od producenta KIDEA

Mamy z motywem jednorożca. Kolorowanka jest śliczna, pastelowe kolorki i jednorożce – to, co Laura uwielbia.

Jeśli chodzi o odkrywanie tego, czego od razu nie widać to tutaj tak samo, jak w przypadku Barbie po pomalowaniu jest niewiele dodatkowych elementów.

Pisak jest lepszy niż u tych z licencją bajek. Ten producent wpadł na świetny pomysł aby pisaki były w takim schowku, dzięki czemu się nie zgubią i można je śmiało brać na wypady i wyjazdy.

U poprzedniego producenta i następnego, niestety jest jednorazowe otwarcie miejsca, w którym znajduje się pisak.

Malowanki od producenta AKSJOMAT

Od tego producenta polecam najbardziej malowanki. Zdecydowanie najlepszy pisak wodny, a malowanki odkrywają wiele elementów. Do tego na każdej stronie jest zadanie, aby coś odnaleźć oraz rymowanka ;-).

Super są też malowanki do nauki np. literek czy liczb ;-). 2 w 1 nauka i zabawa 😉

3. Zestaw kreatywny z koralikami

Oprócz tego, że jest ogromny wybór do tworzenia biżuterii z koralików, można także kupić koraliki do tworzenia obrazków. Bardzo fajna, kreatywna zabawa dla dzieci! Nie dość, że jest to coś innego, co może zająć dziecko na dłużej to jeszcze dzięki temu dzieciaczki ćwiczą zdolności manualne 😉

My mieliśmy zestaw z Krainy Lodu i Laura była zachwycona, gdy układała koraliki w wzór.

5. Play doh

O Play-doh pisałam TUTAJ;-). Chyba ciastolina jest najbardziej popularną formą kreatywnej zabawy 😉

Dodaj komentarz