Coffeelife – nowa kawiarnia w Wejherowie

Luty w moim życiu to celebracja moich urodzin – chociaż spotkanie z Kingą odbyło się prawie dwa miesiące po moich urodzinach :D.

Postanowiłyśmy, że pójdziemy razem na kawę – nasz wybór padł na nowe miejsce na gastronomicznej mapie Wejherowa – Coffeelife ;-).

Coffeelife

Przede wszystkim – lokalizacja, cicha spokojna z dala od szumu ulicznego. Kawiarnia znajduje się w okolicy starej lokalizacji Tygryska :P.

Zdecydowanie jest to bardzo innowacyjne miejsce w porównaniu do innych, podobnych w Wejherowie.

Przede wszystkim sami decydujemy jak duży kawałek ciasta chcemy otrzymać – ceny podane są za 100 g – najmniejszy kawałek jaki możemy zamówić to 50 g. Dodatkowo można wybrać ciasta bezglutenowe, bez cukru oraz wegańskie! Jest to jedyna kawiarnia w okolicy, która oferuje szeroki wybór mlek roślinnych i tych bez laktozy.

Obsługa i wystrój

Rewelacyjna obsługa, która zna ciasta, potrafi doradzić i jest tak po prostu niewymuszenie uprzejma <3.

Co do wystroju, sprawdzając to miejsce w necie – pomyślałam, że kawiarnia jest nieco zimna w odbiorze. Brakuje mi takiego kawiarnianego ciepła na zdjęciach. Niestety w środku odczułam to dokładnie tak samo. Kawiarni brakuje takiego ciepła. Inna podłoga, mniej depresyjne obrazy, do tego kwiaty i kolory na ścianach i będzie bardziej ciepło. Mam nadzieje, że właściciele dorzucą jeszcze trochę ciepłego uroku – bo miejsce zdecydowanie ma potencjał.

Nasze wybory i opinia

Wzięłyśmy sobie cztery kawałki po 50 g.

Dla siebie wybrałam bezglutenowe czekoladowe ciasto z mascarpone do tego wegańskie banoffee pie – ciasto na spodzie daktylowo-orzechowym z bananami oraz kremem na bazie mleka kokosowego. Kinga wybrała wegańskie Rocher – ciasto na bazie specjalnego sera wegańskiego i czekolady, na spodzie ciasteczka czekoladowe i orzechy laskowe oraz beza z pistacjami i czereśnią.

Ciasta były naprawdę przepyszne! Każdy nasz wybór był trafiony i mega smaczny. Do tego te małe porcje, dzięki, którym mogłyśmy spróbować więcej niż jednego rodzaju ciasta.

Do picia możemy wybrać różne kawy oraz herbaty. Niestety nie ma lemoniad czy świeżo wyciskanych soków i tutaj też mam nadzieję na jakieś zmiany.

Mimo kilku rzeczy, które bym zmieniła to i tak uważam, że w Wejherowie lepszego miejsca pod kątem wyboru ciast nie znajdziecie ;-). Naprawdę warto tam się wybrać 😉

Dodaj komentarz