Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a

Zakochałam się w książkach przez serię Harrego Pottera, którą przeczytałam w gimnazjum <3.

Dlatego ucieszyłam się jak świat kina postanowił nakręcić filmy, które działy się przed serią o najbardziej znanym czarodzieju na świecie. Uwielbiam klimat tych filmów i w nowej serii została ona po części zachowana ;-).

Nie za bardzo rozumiem umieszczenia akcji filmu w USA, to właśnie klimat Anglii najbardziej pasuje do świata HP ;-). Obsadzenie Juda Low jako młodego Dumbledore’a było cudownym pomysłem – nie wyobrażam sobie nikogo innego w tej roli. Nie rozumiem natomiast dlaczego Johnny Depp został wywalony z roli Grindelwald’a. Idealny aktor dla tej postaci, co zresztą pokazał w pierwszych dwóch filmach i Mads Mikkelsen, który zagrał w trzeciej części nie poradził sobie tak cudownie z tą rolą. Wręcz irytował mnie ten aktor – tak bardzo, że chciałam wyjść z kina. Pierwsza scena i jego rozmowa z Dumbledorem – omal przez moje hormony się nie rozpłakałam z beznadziejności Mikkelsena w tej roli. Ostatnio Hollywood za szybko osądza wszystkich wokół. Takie jest moje zdanie, szczególnie, że Depp wygrał w sądzie, a i tak został potępiony. To, co się teraz dzieje w Hollywood to rozważania na inny dzień, ale mam na ten temat swoje przemyślenia.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć [2016]

Newt Scamander przyjeżdża w 1926 r. do Nowego Jorku. Główny bohater, dzięki swoim badaniom i książce, chce przekonać świat czarodziejów, że fantastyczne zwierzęta nie są złe – trzeba je tylko poznać. Jego obecność w USA byłaby nie zauważona gdyby nie fakt, że napotkał na swojej drodze mugola.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda [2018]

Po tym jak Grindelwald uciekł z więzienia, Dumbledor z pomocą Newta Scamander’a, ponownie próbują pokonać złego czarodzieja. Grindelwald ma tylko jeden cel – czarodzieje mają być ponad wszystkie inne istoty. W tej części dowiadujemy się więcej o Nagini, znany z HP, ukochany wąż Voldemorta. Poznajemy także Nicolasa Flmela, od którego de facto zaczęły się przygody Harrego, a którego nie widzieliśmy w pierwszej części przygód o młodym czarodzieju. Zdecydowanie ta część rozwinęła kilka tematów z HP.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a [2022]

W tej części także główny bohater wraz z przyjaciółmi musi zmierzyć się z Grindelwaldem i jego armią zwolenników. W tej części poznajemy więcej informacji na temat rodzeństwa Dumbledore’a.

Moja opinia

Widz ma okazję poznać bliżej Dumbledore’a, który w serii Harrego Pottera jest bardzo tajemniczy i mało się o nim dowiadujemy. Niektóry uważają, że go i Grindelwalda łączyło kiedyś uczucie. Seria ta to prequel książek o Harrym i oczywiście, że wydanie tych trzech części to granie na uczuciach widza, na miłości do świata magii i Hogwartu. I jeśli nie jesteś mugolem to ci to kompletnie nie przeszkadza :D. Nie jestem ogromną fanką tej serii – Potter to Potter i nic tego nie zmieni. Niemniej fajnie na nowo zanurzyć się w tym świecie, poznać wcześniejsze historie. Zastanawia mnie trochę chronologia prequelu. O ile już w Harrym Potterze, co do wieku Dumbledora było jasne, że żyje dłużej niż przeciętny czarodziej to nie jest już to tak jasne w stosunku do innych czarodziejów. W fantastycznych zwierzętach poznajemy kilku nauczycieli, którzy uczą także w głównej serii. Wychodzi na to, że w czasie, gdy dzieje się akcja Harrego Pottera mają około 100 lat.

Dodaj komentarz