KonCi Wino i Przyjaciele by Sebastian Cichy, ciekawe miejsce w Bolszewie

Od dawna wybierałam się do tej restauracji i w końcu jakiś czas temu udało mi się zawitać w tym miejscu 😉

KonCi

Stosunkowo świeże miejsce na kulinarnej mapie okolic Wejherowa. Luźny wystój restauracji, powoduje, że chce się spędzić tam fajny czas z przyjaciółmi. Podoba mi się to miejsce, wszechobecne dodatki z drewna, beczki po winach i wina na ścianie, dodają uroku i podkreślają, że trunek ten to ważna część tego miejsca ;-). Lubię, gdy w restauracji widać kuchnie, dzięki czemu mam pogląd na to, jak moje danie jest przygotowywane – czy tylko rozmrażane i podgrzewane, czy przygotowywane specjalnie dla mnie 😉

Menu

Menu to pół na pół mięsne oraz rybne potrawy oraz kilka vege ;). My zamówiłyśmy sobie zupę grzybową. Niestety to był akurat najsłabszy punkt całej uczty;-). Ja lubię zupy grzybowe kremowe z lekkim dodatkiem grzybów. Ta zupa to głównie kawałki grzybów z aromatycznym bulionem.

Następnie na danie główne wzięłam babkę ziemniaczaną – pycha! Uwielbiam babki ziemniaczane ;-). Idealna, nie była sucha, a do tego sos z grzybami – MNIAM <3.

Koleżanka zamówiła sobie rybę w cieście piwnym z dodatkiem frytek i sałatki ;-). Całość wyglądała i smakowała pysznie ;-).

Desery były mega pyszne, szczególnie beza – idealna 😉

Ostatnio z Maćkiem, postanowiliśmy wybrać się na spontaniczną randkę ;-).

Na czekadełko otrzymaliśmy pieczywo oraz mus z pomidorów.

Maciej zamówił sobie zupę spoza karty – żurek. Ja zamówiłam sobie zupę z karty stałej – dziadówkę. Obie zupy były przepyszne i aromatyczne. Dodatkowo w mojej zupie, spieczone ziemniaki dodawały niezwykły smak – na myśl przychodziło mi letnie ognisko 😉

Na dania główne Maciej wybrał gołąbki z dorszem z soczewicą. Do tego był przepyszny sos koperkowy. Ja natomiast wybrałam z pozycji: Szef Kuchni poleca – polędwica z dorsza. Bardzo smaczne, chociaż mi brakowało jakiegoś dipu, ale to już kwestia gustu ;-).

Moja opinia

Wszystkie dania były pyszne i pięknie podane. Uważam, że to miejsce jest warte uwagi ;-). W okolicy Wejherowa są dwa może trzy miejsca, do których lubię chodzić i KonCi, od teraz należy do tych miejsc ;-). Mam nadzieję, że odkryje tam jeszcze ciekawe smaki ;-). Szczególnie, że zawsze jest w menu karta – Szef Kuchni poleca, która co jakiś czas się zmienia, dzięki czemu karta dań nam się tak szybko nie znudzi 😉 Moim zdaniem miejsce to też ma potencjał wakacyjny np. z koncertami na żywo itp. ;-).

Dodaj komentarz