Park Ewolucji w Sławutówku- aktualizacja wpisu z 2018 r.

Pierwszy raz byliśmy w Parku Ewolucji, praktycznie po otwarciu atrakcji dla zwiedzających ;-). TUTAJ;-) jest wpis z naszego pobytu i nasza mała Laura (była wtedy przed swoimi 3 urodzinami!).

Podstawowe informacje

Park mieści się na trasie prowadzonej do Pucka;-). Obok wejścia znajduje się darmowy parking. Ceny przez ostatnie lata mocno wzrosły (ale to już chyba nikogo nie dziwi;-). W sezonie letnim ceny są wyższe :P.

Nowe atrakcje

Rollercoaster Dragon – kolejka, którą można okrążyć Stonehenge ;-). O każdej pełnej godzinie przez 10 minut jest przerwa techniczna.

Piramida z kinem 7D – chcecie zobaczyć i poczuć klątwę faraona na własnej skórze? To idealne miejsce ;-). Wcieliliśmy się w poszukiwacza przygód, który zbudził egipską mumię! Dzięki zastosowaniu hologramów to widowisko było super przeżyciem;-). Pierwsze trzy sale przeznaczone są dla wszystkich zwiedzających. Hologramy robią super wrażenie, ale efekty 3D jak wszędzie to słabizna (chociaż pewnie dzieci są zachwycone). W 4 sali zostają zwiedzający powyżej 10 r.ż. – chociaż ja uważam, że to wszystko zależy od dziecka. W tej sali siedzimy w “wózku” i dzięki efektom, naprawdę czujemy się jakby wózek jechał i spadał, a wszystkie potwory mogły nas dosłownie dotknąć! Szczególnie jedna mumia ale o tym sami się przekonajcie! 😉

Stonehenge – replika jednej z najsłynniejszych budowli megalitycznych. Bardzo fajnie, że można wejść do środka, a nie tylko oglądać z daleka ;-). Ta atrakcja robi wrażenie! Od razu na myśl nasuwa się pytanie jak człowiek kiedyś był w stanie coś takiego postawić.

Obrazy Prehistorii – wystawa ta jest uzupełnieniem atrakcji Śladem człowieka prehistorycznego. Tutaj mamy możliwość zobaczyć jak na przestrzeni czasu ewoluował człowiek oraz poznać niektóre zwierzęta, których dzisiaj nie zobaczymy ;-).

Atrakcje, które były

Kino Prehistoryczne, pamiętam, że Laura wtedy się bała oglądać ten filmik (strasznie głośno były ustawione głośniki). Tym razem siedziała i oglądała film ukazujący w ciekawy sposób historię naszej planety.

Batyskaf – efektowny filmik w trójwymiarze ;-). Bardzo fajna atrakcja, należy tutaj pamiętać, że podest, na którym stoimy porusza się (jakby łódź podwodna) więc warto zwrócić uwagę na mniejsze dzieci ;-).

Ścieżka Dinozaurów – kilka makiet dinozaurów, które są pięknie zlokalizowane między drzewami ;-). Tutaj także doszło kilka nowych dinozaurów.

Ślad człowieka pierwotnego – rodzina mamutów, zaatakowana przez ludzi prehistorycznych. W pierwszych latach działalności można było wchodzić i dotykać mamuty oraz ludzi, ale pewnie zwiedzający tego nie szanowali i atrakcję teraz można tylko oglądać ze ścieżki.

Dino Pociąg – kolejka, na której nie tylko najmłodsi będą się uśmiechać :D.

Plac zabaw na palach oraz pokój z piłkami ;-).

Obok placu zabaw jest punkt gastronomiczny.

Nasza opinia

Warto zwrócić uwagę na godziny seansów w batyskafie, kinie prehistorycznym oraz piramidzie ;-). Poza sezonem aż takiego problemu nie ma, ale w sezonie były kolejki np. do batyskafu ;-).

Moim zdaniem super miejsce, w którym można spędzić bardzo dużo czasu;-). Świetna atrakcja dla dzieci. W wakacje można spotkać chodzącego dinozaura ;-).

Warto tutaj dodać, że w cenie biletu są wszystkie atrakcje, nie trzeba dopłacać dodatkowo za przejazd kolejką itp. – co moim zdaniem jest najlepszym rozwiązaniem. Nie rozumiem, jak w wielu miejscach płacimy dosyć duże pieniądze za wstęp, a później wydajemy jeszcze raz tyle na dodatkowe atrakcje. Wolę za bilet zapłacić więcej i później korzystać ze wszystkiego do woli.

Mimo, że cena biletów może przestraszyć np. 2+1 = 188 zł plus każde kolejne dziecko powyżej 3 r.ż. – 56 zł, ale oprócz tego, że wszystko jest w cenie, właściciel inwestuje w dalszy rozwój parku, co widać porównując moje dwa wpisy. Zresztą aktualnie dobudowywane są kolejne dwie piramidy 😉

Będąc w tej okolicy warto zaplanować wizytę w Osadzie Słowiańskiej, TUTAJ;-) nasz wpis z wypadu do tego miejsca. Na spokojnie, jeśli ktoś jest przejazdem – ogarnie dwa miejsca w jeden dzień ;-).

Dodaj komentarz