Hotel Ambasador Premium Łódź ;-)

Po trzech latach nadszedł czas na kolejną edycję See Bloggers ;-). Poprzednim razem spaliśmy w tym samym budynku, ale w hotelu Ambasador Centrum TUTAJ;-), wpis z tego miejsca. Teraz postawiliśmy na tę samą lokalizację, ponieważ do EC1 nie było daleko i mogliśmy spokojnie pójść spacerkiem.

Ambasador Premium

Hotel jest stosunkowo nowy, ponieważ do użytku został oddany w 2017 roku. Jasny, elegancki wystrój zachęca do zatrzymania się w tym miejscu. Z hotelu Premium można przejść do hotelu Centrum. Oba hotele łączy wspólna strefa spa i basen. W Premium jest restauracja a’la carte – byliśmy tam zeszłym razem.

Nasz pokój

Początkowo do Łodzi miałam jechać z przyjaciółką, a Maciej miał być na innym szkoleniu. Zarezerwowałam pokój twin room z dwoma oddzielnymi łóżkami. Napisałam do hotelu czy jest możliwość złączenia łóżek (nawet już nie pytałam o zmianę pokoju, ponieważ w Łodzi na booking nie było wolnych miejsc noclegowych w hotelach już na tydzień przed naszym wyjazdem :P), ale wracając, oczywiście otrzymałam odpowiedź odmowną. Pomyślałam, że pewnie łóżka są w jakiś sposób przymocowane do zagłówka – jak się okazało na miejscu – złączyliśmy łóżka w kilka sekund, a więc hotel po prostu miał gdzieś prośbę gościa.

Jeśli chodzi o wyposażenie pokoju i łazienki – to oczywiście standard taki typowy dla 4*. Jedyne, co mi się nie podobało to pościel, a właściwe za krótkie prześcieradło. Można pomyśleć, że czepiam się, ale w sumie płacąc za hotel, który ma mieć wyższy standard niż o wiele tańsze motele, pokoje na wynajem itp. to jest całkiem usprawiedliwione, że na takie rzeczy zwracam uwagę.

Poza zakurzonymi półkami w szafie zarówno pokój, jak i łazienka były czyste.

Jedzenie

W cenie pokoju było śniadanie. W miarę urozmaicone, jeśli ja znalazłam coś dla siebie to myślę, że nikt nie powinien mieć z tym problemu ;-). Oprócz tradycyjnych jajek na kilka sposobów, kiełbasek na ciepło, była fasolka po bretońsku czy warzywa na ciepło. Do tego szeroki wybór wędlin, sery, warzywa, płatki oraz coś słodkiego. W sobotę i niedzielę było to samo śniadanie – w sumie nigdzie się z tym jeszcze nie spotkałam, ale nie przeszkadzało mi to jakoś specjalne.

Nasza opinia

Hotel urządzony jest w eleganckim stylu, jak dla mnie nad kilkoma rzeczami warto popracować, aby było jeszcze lepiej.

Hotel jako nieliczny w Łodzi ma basen i to jest jego ogromny plus. Do dyspozycji gości jest także bar z bilardem i kręglami, aż żałuję, że tym razem nie mieliśmy czasu skorzystać z dodatkowych atrakcji hotelu.

Dodaj komentarz