Półwysep Lipa – idealne miejsce na spędzenie wakacji na Kaszubach ;) – wpis miesiąca – Sierpień

Kaszuby są piękne i mają dużo do zaoferowania, szczególnie dla fanów bliskości z naturą;-). Na terenie Kaszub znajduje się wiele jezior, niektóre są bardzo oblegane jak np. Chmielno – i takich miejsc raczej unikam, ale są też dobrze zorganizowane prywatne campingi z dostępem do jeziora – dzisiaj Wam pokażę mój ulubiony 😉

Jezioro Wdzydze

Największe jezioro na Kaszubach, składa się z 5 mniejszych jezior: Wdzydze, Jelenie, Gołuń, Radolne i Słupinko. Nazywane przez Kaszubów – kaszubskim morzem 😉 Jezioro znajduje się na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i możecie być pewni, że jest tam wiele pięknych, leśnych ścieżek, a nawet już sama trasa autem dostarcza nam niezwykłych widoków ;-).

Półwysep Lipa

To prywatny camping, na którym można spać pod namiotem, w przyczepie lub kamperze. Dodatkowo na terenie ośrodka są domki, które pomieszczą od 3-6 osób ;-). Tutaj muszę dodać, że jeśli ktoś wybiera opcję z kamperem lub namiot to Półwysep Lipa jest praktycznie idealny. Na terenie ośrodka znajdują się toalety, prysznice, skromna kuchnia, miejsce z bieżącą wodą, a nawet pralka.

Atrakcje

Dla najmłodszych jest plac zabaw. Dla dzieci odpoczywających wraz z rodzicami na terenie campingu w wakacje odbywają się animacje, natomiast w restauracji stworzono dla nich kącik.

Na terenie obiektu jest boisko do siatkówki i mniejsze do piłki nożnej, w restauracji jest stół do bilarda oraz pokój gier – piłkarzyki, cymbergaj, tenis stołowy ;-).

Dla fanów bardziej ekstremalnych doznań jest paintball, co ciekawe organizowany w wersji dla dzieci, a także strzelnica.

Panie będą zadowolone, że na miejscu jest sauna oraz możliwość wykupienia masaży ;-).

Na terenie obiektu znajduje się stajnia Pod Lipą ;-). Oprowadzanki, lonże, wyjazdy w teren – wszystko dla fanów koni 😉

Oczywiście najważniejsze w tym miejscu są zabawy wodne! Na miejscu możemy liczyć na wypożyczenie: łódek żaglowych, kajaków, desek oraz rowerków wodnych.

Gastronomia

Na Półwyspie Lipa można zaopatrzyć się we wszystkie najpotrzebniejsze produkty, a także w gotowe dania (produkowane na miejscu), które można podgrzać w kuchni. Jednak na wakacjach mało kto chce gotować, więc na miejscu jest też restauracja. Cudownie zlokalizowana, ponieważ z tarasu widać jezioro – osobiście uwielbiam takie klimaty ;-).

My zamówiliśmy zupy: rosół i flaki, do tego pizze, pierogi, placek po kaszubsku, grillowaną pierś z kurczaka przeplataną boczkiem oraz naleśniki. Ogromne uznanie należy się za to, że wszyto – nawet pierogi i pizza są przygotowywane na miejscu. Nie są to kupne i odgrzewane dania tylko faktycznie wszystko jest wykonywane na świeżo. Bardzo smaczne jedzenie.

Nasza opinia

Uwielbiam to miejsce -jeśli tam jedziemy to spędzamy na Półwyspie Lipa cały dzień i jest cudownie ;-).

Dla osób, które przyjeżdżają tutaj na wakacje to idealne miejsce jeśli chce się mieć wszystko blisko i nie jeździć za dużo. Chociaż uważam, że okolice oferują dużo aktywności np. Kaszubski Park Etnograficzny, punkty widokowe, Muzeum Ziemi Zaborskiej, Szymbark (oddalony o jakieś 40 km).

Jeszcze podeślę link do moich wpisów z kaszubskich atrakcji 😉

Dodaj komentarz