Gościniec Hilary dla przyjaciół – restauracja w Kleszczewie ;-)

W te wakacje udało mi się odwiedzić kilka miejsc, które miałam na swojej liście. Niektóre były pozytywnym zaskoczeniem, a kilka okazało się totalną klapą.

Gościniec dla przyjaciół

Restauracja specjalizuje się w kuchni polskiej. Na terenie tego miejsca znajdują się stawy, w których hodowany jest pstrąg. I to właśnie daniami rybnymi zasłynęło to miejsce.

Gościniec dla przyjaciół nie oferuje tylko restauracji, ale własne wyroby np. zupy, ciastka, wyroby mięsne – kiełbasy itp.

Menu

Z zup wybraliśmy: rosół oraz borowikową, dania główne to: placek po cygańsku, kotlet z piersi kurczaka oraz pstrąg w sosie koperkowym, pstrąg smażony na szpinaku (polecam dokupić jakiś sos do tego dania) i sandacz w sosie borowikowym.

Na deser, mimo, że kusił – pyszne, domowe ciasta nie było już miejsca :D. Porcje dań były bardzo duże i zdecydowanie sycące. Proponuję wziąć dwie zupy/ przystawki, jedno danie główne i desery – w takiej konfiguracji jest nadzieja, że zjecie wszystko ;-).

Moja opinia

Ogromnym plusem jest miejsce – przepiękne <3! Klimatyczna restauracja w środku urządzona w starym stylu, na zewnątrz w letnie dni czekają na gości stoły w sąsiedztwie kwiatów i bujnej roślinności. Gościniec zlokalizowany jest nad rzeczką. Dla najmłodszych gości czekają kózki i króliki oraz malutki plac zabaw.

Zdecydowanie miejsce ma w sobie ogromny potencjał, ale restauracja głównie ma przyciągać gości pysznym jedzeniem. Tutaj największym plusem jest stawianie na swoje wyroby, jak np. hodowla ryb, a więc można mieć większą pewność, że są one świeżutkie. Dania były dobre. Jeśli chodzi o smak był poprawny, nie zaskakujący, ale po prostu dobry.

Nie podobało mi się, że muszę sama podchodzić do kasy żeby zamówić jedzenie. Dla mnie takie miejsca już od startu są skreślone. Mało tego Pani, która nas obsługiwała praktycznie wszystko kładła na rogu stołu, a my mieliśmy sobie rozkładać to sami :P. Było to pierwsze miejsce, w którym dokładnie sprawdziłam, czy nie został doliczony napiwek dla obsługi, która w tym miejscu robi totalne minimum, a nawet jeszcze mniej :P.

Dodaj komentarz