Kilka lekkich filmów na jesienne wieczory <3

Tradycyjnie na jesień publikuję wpis z kilkoma filmami/serialami, które są luźne i przyjemne, a przede wszystkim nie trzeba się skupiać na fabule, dzięki czemu czasem czytam jeszcze książkę albo piszę wpis na bloga czy edytuję zdjęcia.

Oto tegoroczna lista 😉

Powrót do liceum [2022]

Historia nastolatki, która miała wszystko, ale zazdrość koleżanki doprowadziła do wypadku w wyniku, którego zapadła w śpiączkę na dwadzieścia lat. Obudziła się jako 37 letnia kobieta. Po przebudzeniu zobaczyła, że wszystko, co miało być jej – idealne życie, bycie królową balu, idealny mąż i dom – udało si osiągnąć jej rywalce. Początkowo Stephanie myśli tylko o sobie i o tym, że chce odtworzyć stracony czas.

Lekko męczący film jeśli ktoś nie lubi rozwydrzonych nastolatek :P. Był to pierwszy film, w którym Robie mogliśmy zobaczyć po jej metamorfozie 😉

Willa Miłości [2022]

Julie od dawna marzyła o wycieczce do miasta miłości, czyli Verony. Zaplanowała dosłownie każdy dzień wyjazdu i cieszyła się, że spędzi czas z ukochanym. Niestety ten porzucił ją przed spełnieniem jej największego marzenia. Julie postanowiła odbyć podróż samotnie. Na lotnisku zgubili jej bagaż, a apartament, który wynajęła okazał się zajęty przez kogoś innego. Początkowo jeden starał się wykurzyć drugiego. Później jednak zaczęła dziać się magia 😉

Historia bez większego sensu. Film mógł być bardziej komedią – więcej scen, gdzie współlokatorzy działają sobie na nerwy i to pokazują. Niemniej luźny film, który może lecieć w tle.

Perfekcyjne Połączenie [2022]

Lola chce pozyskać nowego dostawcę win. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ właściciele bardzo dbają o swoje dziedzictwo. Jednak główna bohaterka jest tak zdeterminowana, że postanawia zatrudnić się na farmie producentów tego trunku. Tam poznaje tajemniczego mężczyznę, który początkowo działa jej na nerwy.

Osobiście bardzo fajnie mi się oglądało ten film 😉

Perswazje [2022]

Anne zakochała się w cudownym mężczyźnie, który niestety był biedny. Rodzina dała jej jasno do zrozumienia, że nie może go poślubić mężczyzny. Bohaterka pod naciskiem rodziny odwróciła się od prawdziwej miłości. Po ośmiu latach w jej życiu na nowo pojawia się Frederick. Tym razem jest sławnym i bogatym kapitanem, jednak czy ich miłość na nowo się odrodzi?

Kostiumowa historia, bardzo przekłamana i moim zdaniem najgorsza ekranizacja książek Jane Austen. Obejrzałam ze względu na Dakotę. Nie wiem czemu, ale lubię jej manierę – mimo, że w tej roli dostała same negatywne recenzje – mi akurat najmniej przeszkadzała w tej ekranizacji.

Dziewczyny nad wyraz [2017-2021] – serial

Trzy kobiety, które stają się najlepszymi przyjaciółkami pracują w nowojorskim magazynie. Każdy odcinek opowiada ich perypetie związane z pracą, życiem, miłością i szukaniem siebie w tym świecie ;-).

Ogólnie jest to typowa historia o milenialsach – tzn. typowa, ponieważ Netflix postanowił pokazywać wszystko, co teraz oznacza bycie milenialsem, mimo, że nie wszyscy tak się czują – ale narracja Netflixa jest taka, że każdy tak musi się czuć. A więc mamy oczywiście problemy z określeniem swojej orientacji, cały czas słyszymy, że to co czujemy jest najważniejsze, a innych należy mieć głęboko gdzieś (moim zdaniem to właśnie prowadzi do takiej znieczulicy na świecie). Mogłabym opisywać i mnożyć tutaj przykłady przerysowanego wręcz scenariusza, ale i tak bardzo fajnie oglądało mi się ten serial! Szkoda, że na Netflix nie ma ostatniego 5 sezonu.

Grace i Franke [2015 – serial]

Grace i Frankie muszą się znosić, ponieważ ich mężowie się przyjaźnią. Jak się okazuje Sola i Roberta łączy coś więcej niż przyjaźń. Panowie stwierdzili, że ich życie już jest za krótkie aby dalej udawać więc postanowili przestać się ukrywać. Główne bohaterki na początku są skazane na swoje towarzystwo. Kolejne sezony i odcinki ukazują perypetie kobiet. Ekscentryczna Frankie i poważna Grace to kombinacja wybuchowa, ale przeciwieństwa się przyciągają.

Bardzo fajna, lekka komedia. Uwielbiam Jane Fonde! Dlatego ten serial jest jednym z moich ulubionym.

Dodaj komentarz