Mój Baby Shower -wspomnienia i pomysły na prezenty ;-)

4 miesiące temu miałam swoją imprezę niespodziankę, czyli Baby Shower ;-). Znałam tylko termin, który był ustalany pod moją kuzynkę Claudię. Pierwszy raz w życiu miałam niespodziankę i mam nadzieję, że nie ostatni ;-).

Organizacja

Baby Shower można zorganizować samemu, ale można też mieć cudowne kobiety wokół siebie, które zorganizują przyjęcie. W moim przypadku była to moja przyjaciółka Kinga, otrzymała ode mnie tylko informację o liście gości oraz dacie. Jeśli chodzi o pieniądze tutaj także są dwie drogi: można zorganizować się w grupie, czyli każda z osób zaproszonych coś przygotowuje albo, jak moim przypadku – Kinga ustaliła ile impreza będzie kosztować i zapłacił za nią Maciej ;-).

Miejsce

Moja ciążowa imprezka odbyła się w Altance Bohoraaaj w Luzinie – TUTAJ;-) link do tego miejsca. Przepiękna altana, w której można zorganizować różne imprezy, a także wynająć na sesje (przepiękne miejsce podczas sesji świątecznych ;). Na spokojnie można tam zorganizować imprezkę na 15 osób.

Ozdoby

Altanka sama w sobie jest już piękna. Właścicielka jest przygotowana na imprezy tematyczne, np. na mojej był napis w kartonach – BABY oraz na ściance Baby Shower. Kinga zadbała jeszcze o balony i było pięknie ;-).

Prezenty

Już impreza może być cudownym prezentem dla przyszłej mamy ;-). Jeśli jednak była zorganizowana przez mamę można jej coś sprawić ;-). Prezenty zarówno z okazji Baby Shower jak i później, gdy odwiedzamy maleństwo w domu mogą być różne.

Moje pomysły na prezenty:

jeśli chodzi o Baby Shower to osoby zaproszone mogą złożyć się na coś większego np. sesję brzuszkową czy noworodkową ;-), droższą zabawkę czy coś potrzebnego jak fotelik (jeśli wiadomo jaki przyszli rodzice chcą kupić);

super opcją są vouchery, a wręcz idealną 😀 – warto wziąć pod uwagę takie sklepy, jak: Smyk – tam przyszła mama może kupić dosłownie wszystko, począwszy od ubrań, poprzez butelki, wózki, foteliki oraz zabawki. Inne sklepy, które kocham i polecam to KappAhl, a szczególnie Newbie, C&A czy Zara;

fajne też są firmy handmade (o jednej z nich napisałam TUTAJ),

pamiętnik dla dziecka. Polecam Oh Baby, dużo przeglądałam pamiętników i ten jest praktycznie idealny ;-);

album na zdjęcia z grawerem np. taki: TUTAJ;-)klik

Podsumowanie

Najważniejsze są relacje i myślę, że przyszła mama będzie szczęśliwa, jak będziecie dla niej w jej dniu ;-). Dla mnie mój Baby Shower był idealny ;-). Siedziałyśmy, rozmawiałyśmy przy pizzy, bezie i drinkach (dla mnie oczywiście 0% :D). Do tego cudowne zdjęcia, które zostały na pamiątkę i ten wieczór był cudowny. Możecie kupić jakieś gry na ten dzień np. TUTAJ;-) na allegro jest pełno propozycji.

Początkowo bałam się, że może nie będzie fajnie, jednak z każdą z zaproszonych kobiet mam inne relacje, spotykamy się w różnych towarzystwach i nie wiedziałam, jak będzie – jednak było naprawdę super;-). Nie było wszystkich zaproszonych, ale mimo to i tak było świetnie.

Nadal słyszę, że po co robić taką imprezę, że to amerykański zwyczaj i bla bla bla. Tylko pamiętajcie moje drogie – faceci mają swoje pępkowe. To dopiero hit: facet ma najprzyjemniejszą stronę w tym wszystkim, później ewentualnie będzie przy porodzie, a na koniec z innymi mężczyznami będą całą noc pili za zdrowie maleństwa. My jako kobiety przede wszystkim przez 9 miesięcy żyjemy z dzieckiem, które się w nas rozwija, na końcu w bólach przychodzi ono na świat, a jeszcze dochodzi okres dojścia do siebie po porodzie. Dlatego uważam, że Baby Shower to idealna impreza aby uczcić mamę – taki dzień dla niej ;-).

Na koniec dziękuję Kindze za zorganizowanie wszystkiego i wszystkich! Dziękuję Claudi, Ani, Paulinie, Ewie, Asi, Weronice i Halinie za przyjście i bycie ze mną w tym dniu ;-). Szkoda, że wszystkich nie było, ale okres urlopowy i te sprawy ;-).

Miejsce: Altanka Bohoraaaj – Luzino

Słodkości: Słodkie Story

Dodaj komentarz