Kalendarze adwentowe, które warto kupić.

Adwent to dla chrześcijan szczególny okres, który obejmuje 4 niedziele przed Bożym Narodzeniem. W tym czasie powinniśmy zastanowić się nad własnym życiem i na nowo przebudzić się w swojej wierze. Mi z adwentem oprócz już tytułowych kalendarzy, kojarzy się wieniec adwentowy i roraty, które, szczególnie dzieciom mają pomóc zrozumieć i zagłębić w sposób ciekawy wiarę katolicką.

Mi w tym wszystkim kłóci się trochę to, że adwent tak samo jak okres postu jest smutnym czasem. W końcu w adwencie, chodzi o oczekiwanie na narodziny Jezusa, a więc jest to cudowny okres oczekiwania (tak samo jak dla mam, które czekają na swoje dziecko). Dlatego u nas od 1 grudnia wchodzą wszystkie ozdoby, piosenki i filmy świąteczne :D.

No ale wróćmy do tego bardziej komercyjnego wymiaru. To właśnie kalendarze adwentowe, szczególnie dla dzieci są taką codzienną, małą radością oraz pomocą w odliczaniu do tego cudownego dnia;-).

Teraz wybór kalendarzy jest ogromny nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Wiele jest też porad czy gotowców do stworzenia kalendarza np. z zadaniami dla dzieci.

Poniżej kalendarze dla najmłodszych oraz dla kobiet, a na końcu – ciekawostka :D.

TUTAJ;-) zachęcamy do zaobserwowania nas – postaramy się od 1 grudnia codziennie robić/ gotować coś świątecznego i może Was natchniemy na coś ;-).

Kalendarze adwentowe dla dzieci

Najgorsze ze wszystkich są kalendarze słodkie z tą pseudo czekoladą.

Dlatego my polecamy kalendarz z Kinder (w tym roku oprócz tradycyjnego domku są jeszcze dwa inne kształty), Milka lub Wedel też ma fajne propozycje, a słodkie smakuje ;-). Oczywiście ich składy też nie są idealne, ale mimo wszystko lepsze niż te czeko podobne wyroby.

Przede wszystkim polecę Bajkową kolekcję Disney – kalendarz, w którym znajdziecie 24 historyjki ze świata Disneya. Każda książeczka zapakowana jest w złotą obwolutę. Miałam go kupić, ale stwierdziłam, że za rok Franek będzie też miał uciechę z odpakowywania książeczek. Mimo wszystko polecam, a szczególnie żeby czytać dzieciom 😉

Lego – tutaj mamy dużo fajnych propozycji: Friends, City, Marvel, Harry Potter, Star Wars itp. Dziecko może wraz z ulubioną serią oczekiwać na święta, a kto wie może Gwiazdor przyniesie jakiś duży zestaw, jako uwiecznienie tego oczekiwania ;-); TUTAJ;-) link do kalendarzy.

Schleich – w tym roku chciałam kupić Laurze z serii Horse Club. Niestety ten z Schleicha jest najdroższy i zarazem najgorszy 140 zł a tylko dwie figurki konia reszta to dodatki, których Laura ma pełno. Warto jednak przyjrzeć się kalendarzowi z serii Farm (6 zwierząt) oraz Dinosaurs (4 dinozaury). W Horse Club są tylko dwa konie…

Dla fanów Psiego Patrolu mam dwie propozycje z figurkami i dodatkami; TUTAJ;-) i TUTAJ;-)

Jesli macie w domu fana czterech kółek to dla starszego oczywiście klasyka, czyli Hot Wheels z tymi kultowymi samochodzikami lub dla młodszego- kalendarz z bohaterami bajki Auta (z autami i mini torem). Jednak mega wydaje się kalendarz Carrera, z autem do złożenia, ale uwaga auto jeździ :D;

Jeśli macie w domu fankę lalek to proponuję kalendarz Barbie Color Reveal – wychodzi spoko cenowo, a 24 dziecko dostaje lalkę, więc supi! Dla fanek bardziej magicznych odmian – Enchantimals wydaje się idealnym rozwiązaniem.

W tym roku była premiera kolejnego filmu z serii Jurassic World, a więc powstał także kalendarz z 19 mini dinozaurami, ludzikiem oraz częściami do zbudowania ogrodzenia.

Oczywiście tak samo jak moda wraca do nas, tak i bohaterowie bajek. Aktualnie szał jest na Pokemony 😀 tutaj polecam super kalendarz, który odkryłam już po kupieniu Laurze dwóch innych, więc może w przyszłym roku go dostanie ;).

Kalendarz dla kobiet

Zaczniemy od najbardziej pożądanego przeze mnie kalendarza, czyli kalendarza z Phlov. Kosmetyki i akcesoria, przepięknie podane. Dodatkowo kilka produktów jest w linii świątecznej i są dostępne tylko w tym kalendarzu ;-). Myślę, że byłby to także cudowny prezent na święta.

Kolejnym fajnym pomysłem jest kalendarz marki The Body Shop w trzech wersjach cenowych od 340 zł.

Z tańszych i dobrych produktów polecam kalendarz z kilkoma ciekawymi markami kosmetycznymi. W środku znajdziecie 24 mini produkty, głównie od marki Vianek. Wszystko przepięknie podane w słoiczkach. TUTAJ 😉 link.

Większość z kobiet łapie chwilę dla siebie podczas kąpieli. Proponuję zatem cudowny kalendarz od marki Manufaktura Piękna. W środku znajdują się 24 dodatki do kąpieli: kule, kostki, sól, produkty barwiące wodę itp. TUTAJ;-) i TUTAJ;-).

Jeśli macie większy zapas pieniędzy do wydania to polecam kalendarz od Swarovskiego. Za 3300 zł otrzymacie unikatowe ozdoby świąteczne ;-).

Podsumowanie

Te propozycje to kalendarze, które ja bym kupiła. Oczywiście przeglądając jest pełno rozmaitych kalendarzy, ale przede wszystkim patrzę na jakość, na to żeby jednak w tym kalendarzu było coś wartościowego, jeśli chodzi o kosmetyki – muszą mieć dobry skład (a więc 95% kalendarzy odrzuciłam). Nie wzięłam pod uwagę także kalendarzy, w których jest 7 czy 12 elementów – takie coś to nie kalendarz tylko ewentualnie jakiś gift box.

Przeszukując Internety znalazłam kalendarz adwentowy dla psa – jest ich całkiem sporo ;D, a najdroższym kalendarzem był kalendarz od Chronext, gdzie można było odkrywać zegarki (każdy wart ponad 100 tys.) 😀 – wartość 1,25 ml dolarów. Ciekawą propozycją okazał się kalendarz od Porsche, gdzie w jednym z okienek był 8,5 m jacht!

Dodaj komentarz