Ogród Świateł w Gdyni – przenieś się do magicznego świata Alicji w Krainie Czarów ;-) – wpis miesiąca – listopad

W minioną niedzielę odwiedziliśmy Ogród Świateł. Był to spontaniczny wypad we trójkę, chcieliśmy poświęcić w 100% czas i uwagę Laurze ;-). Mieliśmy szczęście, bo trafiliśmy na pierwszy śnieg w tym sezonie, co sprawiło, że wszystko wyglądało jeszcze piękniej.

Alicja w Krainie Czarów

Wejście do magicznego świata zaczęliśmy od przekroczenia dziurki od klucza, następnie przeszliśmy przez książkę, aby znaleźć się po drugiej stronie wyobraźni ;-). Pierwszą z atrakcji i zarazem moją ulubioną są Świetlne Pnącza – to zaczarowane drzewo z iluminacjami, które nastroiło nas na dalszą podróż. Z lewej strony minęliśmy uśmiechniętego Kota z Cheshire, który bacznie obserwuje, co się dzieje i kto przekracza próg Króliczej Nory. Alicja wraz z Gąsienicą, zaprosili nas do świetlnego tunelu, na końcu którego czekał na nas Kapelusznik. W krótkiej podróży zatrzymaliśmy się na pokaz iluminacji, przed naszymi oczami ukazał się niepowtarzalny pokaz iluminacji z muzyką. Dzięki zabiegom dymnym, odnieśliśmy wrażenie, że nad nami jest niebo z milionem małych gwiazdeczek ;-). Po pokazie, który trwał ponad 4 minuty, zawędrowaliśmy na Zwariowany Podwieczorek, przy którym można skorzystać z punktu gastronomicznego. Po drodze mijaliśmy iluminacje takie jak, imbryk, tort, Mówiące Kwiaty. Omijając wielką choinkę, przeszliśmy przez Magiczne Ramki. Na końcu tej ścieżki podziwialiśmy Świetlaną Łąkę – kolejny pokaz iluminacji. Przed końcem naszej podróży musieliśmy przejść przez Karcianych Strażników – którzy otoczyli nas z dwóch stron, pilnując wejścia do Zamku Królowej Kier. Po udanej próbie przekroczenia murów zamku, na pożegnanie zobaczyliśmy wesołe Flamingi. Wyjść z bajki można tylko dzięki kolejnemu świetlnemu tunelowi.

Najważniejsze informacje

Ogród Świateł znajduje się w Gdyni – Park Kolibki (vis a vis centrum handlowego Klif – tam jest możliwość zaparkowania auta; pierwsze trzy godziny za darmo). Parking darmowy jest także wokół parku.

Ceny biletów różnią się w zależności czy jedziemy w tygodniu czy w weekendy – 39/33 zł, a ulgowe 36/31, natomiast dzieci do 100 cm 1 zł. Można kupić bilet na cały sezon, który trwa od 28.10 do 26.02 – cena to 59/55 zł.

Bilet można kupić przy kasie lub przez Internet – polecam tę drugą opcję, ponieważ omijacie kolejki.

Warto wiedzieć

Iluminacje odbywają się w 4 miastach w Polsce, a w każdym mieście jest inna tematyka: Warszawa – Królewna Śnieżka, Chorzów – Pinokio, Kraków – Piotruś Pan.

W Gdyni tematem przewodnim jest Alicja w Krainie Czarów. Iluminacje świetlne to kilkadziesiąt atrakcji w tym 10 nawiązujących do tej kultowej bajki, a reszta to dodatkowe aranżacje, które tworzą klimat tego miejsca.

Co półgodziny odbywają się pokazy laserowe – przepiękne widowisko z piosenką z Alicji w Krainie Czarów. Naprawdę pokaz zrobił na nas wrażenie, był magiczny ;-).

Z pokazów multimedialnych jest jeszcze duża choinka, świetlne pnącza oraz świetlna łąka – hipnotyzujące miejsca :D. Jedną z atrakcji odwiedzający mogą sami uruchomić, co kilka minut można włączyć oświetlenie drzew 😉

Na terenie ogrodu znajduje się punkt gastronomiczny, w którym kupić można gorące napoje np. herbata od 7 zł, grzaniec 0% – 12 zł, a z alkoholem 14 zł, czekolada 13 zł, kawa od 6 zł. Dodatkowo jest ognisko, do którego można kupić kiełbaskę 8 zł lub pianki 6 zł.

Nasza opinia

Bardzo fajne miejsce! Niestety ceny biletów są za wysokie. Za naszą trójkę zapłaciliśmy 114 zł, a przeszliśmy to miejsce w 40 minut. Oczywiście można tam spędzić więcej czasu, ale mimo wszystko cena jest wysoka. Z drugiej jednak strony, wszystko jest droższe, a prąd szczególnie, więc takie miejsce także musi mieć adekwatną cenę. Jednak sądząc po tłumach odwiedzających – gdyby takie wejście dla rodziny 2+1 kosztowało 80 zł, byłoby spoko ;-).

Mój tip: więcej czasu spędziliśmy w aucie niż na miejscu. Zatem jeśli nie jesteście z Trójmiasta proponuję zwiedzanie złączyć np. z odwiedzeniem Jarmarku w Gdańsku, jakiejś innej atrakcji lub wypadem do jakiejś fajnej knajpki, TUTAJ 😉 znajdziecie kilka poleceń.

Dodaj komentarz