Filmy wprowadzające w klimat okresu świątecznego ;-)

Na moim blogu powstało już kilka tego typu wpisów i myślałam, że już w najbliższym czasie więcej ich nie będzie – w końcu okres ten jest krótki, a premier rokrocznie jest kilka, ale dzięki Netflixowi itp. firmom mamy co oglądać ;-).

Moja lista do obejrzenia jest stosunkowo długa, ale czasu mam mniej na filmy, a więc opublikuję kilka, które zdążyłam zobaczyć. Niewykluczone, że przed Bożym Narodzeniem powstanie druga część, a jeśli nie to zostawię ją na przyszły rok ?

TUTAJ;-) link do poprzednich wpisów 😉

NETFLIX:

Niespodziewany świąteczny gość [2020]

Komedia romantyczna, w której główna bohaterka Hayley spędza święta Bożego Narodzenia z teściami jej siostry. Jest tam także Paul, którego Hayley nie lubi. Oczywiście wszystko kończy się szczęśliwie i nową miłością ;-). Film wart uwagi, ponieważ jest lekki i przyjemny, a największym plusem są świąteczne kadry towarzyszące przez cały film ;-).

Powrót do Christmas Creek [2018]

Rodzina może pokłócić się na lata przez bzdurę. Tak samo było z rodziną Hayes, w której bracia pokłócili się o przyszłość. W efekcie końcowym jeden z braci się wyprowadził i przez kilkanaście lat nie mieli ze sobą kontaktu. Tori postanowiła odwiedzić w końcu wujka i poczuć na nowo klimat świąt.

Kolejna romantyczna historia, której towarzyszą przepiękne widoki – w końcu miasto w swojej nazwie ma Christmas :D.

Gwiazdka w pałacu [2018]

Trenerka łyżwiarstwa figurowego wraz z przyjaciółką mają okazję zaprezentować swoje umiejętności przed samym królem i jego poddanymi. Córka króla pragnie wystawić spektakl, który opowie o historii ich królestwa. Chce, aby poddani spojrzeli łaskawszym okiem na jej tatę, który po śmierci żony, utracił radość ze świąt. Romans z królem w tle ;-). Fajna, lekka komedia romantyczna z cudownymi widokami. Przepięknie zaaranżowany pałac na święta – aż człowiek chciałby spędzić tam ten magiczny okres.

Claus 2 [2022] – nowość

Kolejna część historii o Mikołaju i jego wnuku. Claus przygotowuje się do przejęcia roli Św. Mikołaja, niestety pomiędzy nim a dziadkiem dochodzi do poważnego spięcia. Claus nie potrafi zrozumieć dlaczego dziadek nie wierzy już w miłość, a co za tym idzie nie chce pomóc dziewczynce, która napisała do niego list. Fajna kontynuacja filmu ;-). Warto obejrzeć 😉

Znowu gwiazdka [2017]

Gdy myślimy o świętach w kategorii literatury to od razu nachodzi myśl – Opowieść Wigilijna. Film opowiada o kobiecie, która bardzo chce zostać aktorką, ale nie może się przebić. Dostaje szansę zagrania głównej roli w nowoczesnej “Opowieści Wigilijnej”.

Film wart uwagi na świąteczne kadry w tle, ale także aby sobie przypomnieć, że warto do końca walczyć o marzenia, bo może właśnie za rogiem czeka to COŚ, co spowoduje, że nasze marzenia się urzeczywistnią <3.

Hollywoodzkie święta [2022] HBO

Film o świętach w filmie o świętach :D. Reżyserka, która zajmuje się kręceniem filmów świątecznych, dowiaduje się, że chcą zamknąć ten dział w firmie. Jej asystentka przez cały czas powtarza, że życie głównej bohaterki jest odzwierciedleniem scenariusza filmowego. Czy tak jak w filmie wszystko skończy się happy endem?
Fajna, lekka komedia 😉

Dodaj komentarz