Sapori Ristorante – włoska restauracja w Redzie

Sapori Ristorante – włoska restauracja w Redzie

Na początku wakacji z Anią planowałyśmy wypad do Ewa Zaprasza, niestety moje auto miało inne plany i się zbuntowało, więc wybrałyśmy się na pizzę. Nasz wybór padł na Sapori i tak bardzo spontanicznie znalazłyśmy miejsce, do którego co jakiś czas wracamy.

Sapori Ristorante

Sapori to mała, klimatyczna restauracja. Włoskie dania typu makarony i pizze królują w tym miejscu ;-). Nadal pamiętam smak pizzy, lekkie, cienkie ciasto z wieloma dodatkami. Do tego trzy rodzaje oliwy, które idealnie dopełniają smak pizzy ;-). Mnie zaskoczyło to połączenie, wiele razy miałam okazje spróbować pizzy z oliwą, ale jakoś mnie to nie przekonywało, aż do momentu pobytu w Sapori.

Nasze dania 

Do tej pory posmakowałam trzech rodzajów pizzy: vegetariana, parma oraz pollo. Oprócz pizzy na naszym talerzu zagościła ziołowa pierś z kurczaka i grillowana pierś z kurczaka ;-). Warto też posmakować lemoniad, drinków – tzn. ja próbowałam tych 0% :D, i nadal nie wiem czemu takie czy nawet te alkoholowe drinki kosztują tyle ile przystawka czy zupa, a czasem nawet mają taką cenę jak dania główne.

Moja opinia

Polubiłam to miejsce, bardzo dobrze czuję się we wnętrzu restauracji. Obsługa zawsze była uprzejma i niczego mi nie brakowało. Do tego przepyszna pizza – jedna z najlepszych o ile nie najlepsza jaką jadłam w okolicy Rumi, Redy i Wejherowa. Warto posmakować też dań głównych – niektóre połączenia smakowe są zaskakujące np. sos limonkowy z nutką tymianku – bardzo charakterystyczny, kwaskowaty smak. Jedynie, co mi przeszkadza to słaby wybór deserów – zaledwie są dwa. 

Za każdym razem, jak tam jestem, w godzinach późnego obiadu restauracja jest pełna 😉